Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

ELS VÍTĚZÍ V JAMKOVCE

21.10.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Ernie Els si připsal již své čtvrté vítězství na Cisco World Match Play Championship. To Bob Burns si vychutnává teprve své první vítězství, které vybojoval na Disney Golf Classic.

European PGA Tour – Cisco World Match Play Championship
Silně obsazená „jamkovka“ byla rozehrána na hřišti ve Wentworth a na její soupisce bylo těchto 12 jmen: Ian Woosnam (loňský vítěz), Ernie Els, Retief Goosen, Colin Montgomerie, Sergio Garcia, Padraig Harrington, Mike Weir, Justin Rose, Fred Funk, Vijay Singh, Michael Campbell a Nick Faldo.
Ve finálovém souboji se mezi sebou utkali dva dobří známí a sousedé z Floridy Ernie Els a Sergio Garcia. Před nedávnem prý oba uzavřeli obchod, ve kterém Els prodal svůj floridský dům právě Garciovi. Cena již byla stanovena a tak na zvídavé otázky novinářů odpovídal Els s úsměvem: „Jestli mě Sergio porazí, tak to na prodejní cenu domu vliv mít nebude. Nemusí se tedy bát…“
Do finále se Els probojoval přes Vijaye Singha, který zahrál bogey na prvních třech jamkách a tak Else nevyprovokoval k takovému golfu, jaký předváděl o den dříve. V otevíracím zápase proti Montgomeriemu zahrál totiž 60!
Sergio Garcia na své cestě do finále přehrál Novozélanďana Michaela Campbella, když nejprve na 34.jamce zahrál vítězné birdie, aby pak Campbella vyprovodil na následující jamce díky perfektně zahranému čipu na eagle.
Ve finále, kde se Els objevil již popáté – tříkrát vyhrál (1994, 95 a 96) a jednou prohrál se Singhem (1997) – se mladý Španěl objevil vůbec poprvé. V průběhu souboje byl Sergio již o čtyři jamky zpět (na 14.jamce), ale dokázal se vzchopit a přiblížit Elsovi na rozdíl jediné. Nicméně chyby, kterých se dopouštěl především na drajvech ho nakonec stály vítězství. Na 35 green se Garcia dostával až na čtvrtou ránu. Els ležel nedaleko od jamky na třetí a v tu chvíli Sergio ukončil celý duel. Vítězem se tedy již počtvrté stal Ernie Els, který se dle svých slov příští rok pokusí o vyrovnání rekordu v počtu vítězství na tomto turnaji. Ten drží Gary Player a Seve Balesteros s celkovým počtem 5.
Zápasy:
1. kolo
Harrington porazil Weira 4 a 3
Singh porazil Rose o 1
Montgomerie porazil Funka 3 a 2
Campbell porazil Falda na 43.jamce

2. kolo (čtvrtfinále)
Garcia porazil Harringtona 2 a 1
Singh porazil Goosena 4 a 3
Els porazil Montgomerieho 6 a 5
Campbell porazil Woosnama 3 a 2

3. kolo (semifinále)
Garcia porazil Campbella 2 a 1
Els porazil Singha 3 a 2

4. kolo (finále)
Els porazil Garciu 2 a 1

US PGA Tour – Disney Golf Classic
Jsem si jist, že Bob Burns měl ještě v živé paměti svůj prohraný souboj o titul na Kemper Insurance Open v tomto roce, který ztratil až tragickou chybou samotném závěru. Snad i proto se tentokráte snažil pojistit dobrý výsledek hned od samého začátku nedělního kola. Hrál velice jistě a i přes mohutný nápor Tigera Woodse se nenechal vyvést z dobré pohody a zvítězil.
Burns byl před tímto turnajem na 118. místě žebříčku a na Floridu přijel hlavně kvůli zajištění své karty i na příští rok. Tu díky svému vítězství zde má pojištěnou na další dva roky a tak se může cítit spokojen. Burns se stal 16 hráčem na US PGA v tomto roce, pro kterého to bylo vůbec první vítězství. „Byl jsem velice nervózní až do chvíle, kdy jsem na 17.jamce poslal drajv doprostřed ferveje“ říkal šťastný vítěz po turnaji. Nejdůležitější krok k tomuto triumfu učinil na jamkách 13 a 14. Jeho birdie zde znamenaly vedení o dvě rány, které „donesl“ až do klubovny.
Největším konkurentem byl rozhodně Woods, který začal poslední den ve velkém stylu. Zahrál pět birdie na prvních devíti jamkách, přičemž dvakrát jen těsně minul eagle. Další jeho birdie přišly na 13 (druhá rána z roughu) a 14 jamce (z foregreenu). Birdie na 17 jamce ho dostalo na 23 pod par, ale v tu chvíli byl Burns již na 24 pod. Tiger měl ještě šanci zvýšit tlak, ale birdie putt na poslední jamce minul.
Vedoucí muž po sobotním kole – Chris DiMarco – měl také své šance na vítězství a nakonec jeho úspěšný birdie putt na poslední jamce mu vynesl alespoň samostatné druhé místo.
Výsledky:
1. Bob Burns (63-68-67-65) -25
2. Chris DiMarco (64-63-69-68) -24
3. Tiger Woods (66-69-67-63) -23
[Gallery not found]