ELS 2003 – PĚT STARTŮ, ČTYŘI VÍTĚZSTVÍ

17.02.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Fantastickou formu potvrzuje i nadále Ernie Els, který rekordním výsledkem vyhrál na Johnie Walker Classic v Austrálii. Dlouho očekávaným comebackem byl start Tigera Woodse na Buick Invitational, který skončil jeho vítězstvím.European Tour – Johnie Walker Classic
Lake Karrinyup, Perth, Austrálie
Fantastický výkon, skvělá forma … to jsou slova, která v současnosti nejčastěji plynou na účet Ernieho Else. A proč ne, když z posledních šesti startů vyhrál pět turnajů a jednou skončil druhý.
Spanilou jízdu rozjel i na víkendovém turnaji Johnie Walker Classic, kde nejen že vyhrál, ale navíc utvořil rekordní skóre evropské soutěže. Výsledné skóre totiž znělo 29 ran pod par a další za ním zaostali o plných deset ran. “Odpočinul jsem si od golfu minulý týden při dovolené s rodinou a tak jsem měl opět větší chuť do hry. Ani ve snu by mě však nenapadlo, že zahraji takhle nízké skóre”, zářil po turnaji vítězný Els.
Jestliže o vítězi nebylo pochyb hned od počátku turnaje, tak na dalších místech se rozpoutala bitva. Nakonec se o druhé místo rozdělili dva domácí golfisté – Andre Stolz a Stephen Leaney. Na dělené čtvrté pozici pak skončil obhájce loňského prvenství Retief Goosen.
Výsledky:
1. Ernie Els (64-65-64-66) -29
2. Andre Stolz (68-68-67-66) -19

2. Stephen Leaney (68-67-68-66) -19

US PGA Tour – Buick Invitational
Torrey Pines, LaJolla, Kalifornie
Vítězný comeback prožil Tiger Woods na tomto turnaji. Po nejdelší odmlce od golfu ve své dosavadní kariéře se čekalo, jak se Woods vypořádá se svým návratem. Operace kolena však pravděpodobně nezanechala na Woodsovi pražádné stopy, snad jen s výjimkou přesnosti jeho drajvů. Nicméně ty zase daly vyniknout jeho fantastickým záchranným úderům, které tisíce diváků dováděly doslova k šílenství.
Závěrečný den turnaje sliboval zajímavou podívanou, když spolu v jednom flightu šli Phil Mickelson a Tiger Woods. Brad Faxon žertově tvrdil, že jim bude dělat rozhodčího. Žádné drama se však nekonalo. Mickelson opět potvrdil, že mluví více než hraje a Tiger si v průběhu turnaje neodpustil štiplavou poznámku na “nekvalitní vybavení” a to právě ve chvíli, když znovu předrajvoval Mickelsona. Levoruký Američan nakonec skončil o šest ran za Woodsem na děleném čtvrtém místě.
Překvapením bylo druhé místo Švéda Carla Petterssona.
Třetí skončil Brad Faxon.
Alex Čejka opět prošel cutem a výsledkem 2 pod par (73-70-70-73) obsadil dobré 37. místo.