EGA má nového prezidenta i generálního sekretáře

30.10.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(ČGF)  Evropská golfová asociace (EGA), evropský orgán amatérského  golfu má nové vedení. Na nedávné konferenci v Bilbau byl do úřadu uveden předzvolený prezident Antti Peltoniemi. Do funkce generálního sekretáře nastoupil Richard Heat.

Antti Peltoniemi vystřídal  Španěla Gonzagu Escauriazu. Richard Heat nastupuje po Johnu C. Storjohanovi, který po čtvrt století ve funkci odchází na odpočinek.

„Léta práce pro EGA byla nejšťastnějším obdobím mého života,“ řekl známý „Johnny“ Storjohann. „A po odchodu do penze budu mít konečně zase čas golf hrát.“ Jeho nástupcem ve funkci generálního sekretáře EGA je Richard Heath, v předcházejících šesti letech manažer sportovně technické komise EGA. „Hlavním úkolem EGA je pořádání evropských šampionátů, rozvoj hendikepového systému a normování hřišť, přesto je před námi řada nových očekávání a výzev,“ řekl 40letý Richard, který je sám vynikajícím hráčem s více než 15letou reprezentační minulostí a spoustou vavřínů. Dnes hraje za GC Lausanne s hendikepem +2.

Na obrázku vlevo nahoře poslední prezident Gonzaga Escairuaza, vlevo nahoře úřadující prezident Antti Pletoniemi, vlevo dole odcházející generální sekretář Jonhy Storjohan, vpravo nové generální sekretář Richard Heat.

EGA má ve svém Výkoném výboru tři prezidenty:
Úřadující prezident: Antti Peltoniemi
Budoucí prezident:  Colin Wood
Minulý prezident:  Gonzaga Escauriaza

Čeká republika má zástupce v hendikepové komisi Dalibora Procházku. Bývalý prezident ČGF Milan Veselý je na 3 roky zástupcem EGA v Komisi pro amatérský status R&A.