Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

EAGLE ZNAMENAL VÍTĚZSTVÍ PRO KAYE

23.06.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Johathan Kaye si schoval to nejlepší až na samý závěr a eagle puttem rozhodl rozehrávku turnaje Buick Classic. Startoval i Alex Čejka již znovu s Karlem Skopovým po svém boku a svědčilo jim to spolu. Na evropské Tour se prvního vítězství v kariéře dočkal Dán Soren Kjeldsen.

US PGA Tour – Buick Classic
Westchester GC, New York

Týden po dramatickém vyvrcholení druhého major turnaje US Open se velmi dobrá konkurence sešla také na turnaji Buick Classic ve státě New York. Mezi hráči nechyběl ani Tiger Woods, který vítězný vavřín zvedl nad hlavu naposledy v březnu na Bay Hill Invitational. Rozhodně chtěl umlčet sílící hlasy o své chabé formě. Nicméně podle svého vyjádření stále ještě netrénuje na plných 100 procent, kvůli známé operaci kolena v začátku roku. „Měl jsem ve zvyku po soutěžním kole ještě tři, čtyři hodiny trénovat, ale to v této chvíli stále ještě nemohu,“ snažil se odhalit příčiny svých nepřesvědčivých výkonů Woods. V turnaji samotném se po sobotním kole přiblížil k prvnímu místu na pouhé tři rány a tak se s napětím očekával jeho výsledek ve finále. Bohužel se Woods zmohl jen na jednu ránu pod par a to nakonec znamenalo dělené osmnácté místo.

V turnaji, který byl poznamenán hustým lijákem díky němuž se sobotní kolo muselo dohrávat až následující den se o vítězství poprali dva golfisté – Jonathan Kaye a John Rollins. Ani jeden z nich nefiguroval v žebříčku Order of Merit na lepším než 30.místě a jejich jména nevídáme na předních pozicích příliš často. Zde však po sobotním kole svorně vedli celé startovní pole a ani to nedělní neurčilo vítěze, když oba zahráli 67 ran. Ke slovu tedy musela přijít rozehrávka. Jejím dějištěm byla jamka číslo 18, par pět. Na ní šel Johathan Kaye druhou ranou do greenu a zůstal těsně před ním, necelé čtyři metry od jamky. Neúspěšný birdie putt Rollinse dal jasnou naději Kayeovi a ten ji proměnil ve svůj vůbec první triumf na US PGA Tour. Úspěšný eagle putt znamenal pro Jonathana Kaye rovných 900 tisíc dolarů a posun na 16.místo Order of Merit.

Turnaj se vyvíjel velice slibně také pro Alexe Čejku. V přerušeném sobotním kole zahrál výborných 66 ran a rázem se dostal na dělené páté místo. Po boku mu již stál opět Karel Skopový a malé nedorozumění mezi nimi z US Open bylo zapomenuto. A bylo vidět, že jejich spolupráce přináší dobré výsledky. Bohužel si oba přáli trochu více než jen 74 ran v posledním kole, což v konečném hodnocení znamenalo dělené 22.místo. I tak to bylo čtvrté nejlepší umístění v tomto ročníku. Z dvaceti turnajů prošel Alex cutem 14krát, dvakrát skončil v Top10 a čtyřikrát v Top25. Celkově se v Order of Merit drží na 79.místě s celkovou výhrou 464 tisíc dolarů. Budeme mu přát, aby ještě přidal nějaký ten dolar, jenž by mu zaručil právo účasti v příštím ročníku US PGA Tour. Minulý rok stačilo na jistotu PGA Card něco málo přes 500 tisíc dolarů.

Výsledky:
1. Jonathan Kaye (70-66-68-67) -13
2. John Rollins (70-67-67-67) -13
3. Joey Sindelar (66-69-70-68) -11


European PGA Tour – Diageo Championship
Gleneagles, Skotsko

Evropská PGA Tour také nezahálela a na nádherném hřišti v Gleneagles se konal turnaj Diageo Championship. Zvítězil zde Dán Soren Kjeldsen, který se stal již pátým dánským hráčem vítězícím na turnaji European PGA Tour. „Již několikrát jsem sahal na vítězství, ale nikdy to nevyšlo. Mezi dánskými hráči jsem byl vždycky ten, který ještě nevyhrál a to mně mnohdy svazovalo ruce. Teď jsem však konečně svou smůlu protrhnul“, radoval se ze svého prvního vítězství v kariéře Kjeldsen.

O dvě rány za ním skončil domácí Alistair Forsyth a úspěšné tažení Skotů potvrdil čtvrtým místem také Colin Montgomerie.

Výsledky:
1. Soren Kjeldsen (72-68-67-72) -9
2. Alistair Forsyth (70-73-69-69) -7
3. Paul Broadhurst (73-68-71-70) -6
[Gallery not found]