Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

EAGLE NA VÍTĚZSTVÍ V PLAY-OFF

08.03.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Famózně zakončil své účinkování na letošním Ford Championship jeho nečekaný vítěz Craig Parry, když zahrál eagle na nejtěžší jamce hřiště v té nejdůležitější chvíli. Woods startoval společně s dalšími na Dubai Desert Classic, kde však zvítězil jeho dobrý přítel.

US PGA Tour – Ford Championship
Blue Monster, Doral Golf Resort, Miami, Florida

Světová golfová elita se o tomto víkendu rozdělila na dvě části, z nichž jedna startovala na turnaji evropské PGA v Dubaji a druhá zůstala na Floridě. Ford Championship na hřišti Blue Monster na miamském Doralu viděl vskutku dramatickou bitvu. Soupis zvučných jmen v popředí výsledkové listiny napovídal, že o vítězi letošního ročníku může rozhodnout jenom vynikající výkon v posledním kole. Z první příčky se na zdejší ferveje vydával Australan Craig Parry s minimálním náskokem na zkušeného Gene Sauerse a Scotta Verplanka. Avšak jen Verplank a částečně také Retief Goosen dokázali v průběhu kola držet s Austalanem krok.
Jihoafričan Goosen neproměnil několik velmi slibných šancí na birdie a tak jeho útok na vedoucí pozici nebyl příliš razantní. Poté, co minul birdie putt na poslední jamce skončil nakonec na bronzovém stupínku.
O vítězství se tedy rozhodovalo mezi dvojící Parry – Verplank. Oba zvládli nejtěžší jamku na hřišti, kterou byla právě ta poslední osmnáctá, bez problémů a tak se diváci mohli těšit na rozehrávku. Ostatně i v minulém roce se o vítězi Ford Championship muselo rozhodnout až na třech následných jamkách, když tehdy Scott Hoch porazil Jima Furyka.

Oba finalisté se tedy vrátili na odpaliště číslo osmnáct, aby rozhodli, kdo si odveze nejen tučnou prémii pro vítěze, ale také zbrusu nový automobil Ford GT za více než 140 tisíc dolarů. Poté, co Verplank poslal svůj drajv doprava mimo fervej se zdálo, že „paní Štěstěna“ je více nakloněna Australanovi. Nicméně Verplank se dokázal vypnout k výborné záchranné ráně, která se štěstím skončila na greenu. Teď byla řada na Parrym. Před ním se po dobré úvodní ráně otevřela cesta na green. Využil toho dokonale a z více než 160 metrů trefil životní ránu. Ta poskočila před greenem a za ohlušujícího aplausu davu zmizela v jamce.
Smutný Verplank se otočil a nezbylo mu než gratulovat vítězi k jeho úspěchu. „Vykročil jsem ke greenu a viděl, že Parry trefil tu ránu opravdu dobře… vlastně výborně… vlastně perfektně… sakra – míč zapadl do jamky,“ popisoval situaci, která rozhodla o jeho prohře Verplank. „Tak jsem se vrátil zpět a Cragovi pogratuloval.“
38letý Australan oslavil své vítězství nadšeným odhozením hole a poté objal svého kedíka, kterým je jeho bratr Glenn. „Je to nádherný pocit, znovu vyhrát na turnaji v Americe,“ užíval si svého druhého vítězství Parry. „Těžko se to dá popsat slovy…“ Pro vítěze bylo mimo již zmiňovaného nového modelu od Forda připraveno také 900 tisíc dolarů.
Mezi účastníky se neztratil ani Alex Čejka, který hrál v průběhu turnaje v dobré pohodě. Jen v závěrečném kole se hrajíc ve dvojici s Philem Mickelsonem nedostal pod hranici 70 ran a tak se nakonec musel spokojit s děleným 15.místem.

Výsledky Ford:
1. Craig Parry -17
2. Scott Verplank -17
3. Retief Goosen -16


European PGA Tour – Dubai Desert Classic
Emirates GC, Dubaj
Turnaj Dubai Desert Classic ze série European PGA Tour se stává stále populárnějším a tak nebylo divu, že mezi jeho účastníky byli například Tiger Woods, Ernie Els či Mark O´Meara. A právě posledně jmenovaný veterán a dvojnásobný vítěz majoru O´Meara se stal hrdinou letošního ročníku. Před závěrečným kolem měl navlas stejný výsledek jako jeho soupeř a hrdina minulého Ryder Cupu Paul McGinley. Očekávala se tedy tuhá americko-irská bitva a předpoklady se vyplnily. Mark O´Meara využil nakonec svých zkušeností, když trefil 16 greenů v regulaci (tedy na předepsaný počet ran), udržel si minimální odstup od svého pronásledovatele a zvítězil.
Zklamání 37letého McGinleyho bylo více než patrné: „Nechci tvrdit, že jsem prohrál tento turnaj, i když jsem přirozeně zklamán. Musím říci, že ho vyhrál Mark. Hrál výtečně a nenechal nikoho z nás na pochybách, že je to velký hráč…“ O´Meara tak přerušil sérii šesti let bez jediného vítězství a na evropské PGA Tour si připsal již třetí triumf ve třech dekádách. „Je to pro mne velký den a jsem rád, že jsem mohl hrát po boku tak skvělého hráče jakým je McGinley,“ složil O´Meara poklonu svému soupeři. „Pět a půl, skoro šest let bez vítězství… co k tomu mám dodat… samozřejmě jsem velmi šťasten.“
Světová jednička Tiger Woods tak nakonec z Dubaje odjíždí bez vítězství, když skončil na děleném pátém místě. Navíc byl v posledním kole poražen mladým Angličanem Davidem Howellem, který se společně s Ernie Elsem rozdělil o třetí příčku.

Výsledky Dubaj:
1. Mark O´Meara -17
2. Paul McGinley -16
3. Ernie Els -13
3. David Howell -13