Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

EAGLE NA OSMNÁCTCE POJISTIL VÍTĚZSTVÍ

07.04.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Premiérové vítězství si na US PGA Tour vybojoval Ben Crane, který se díky fantasticky zahranému poslednímu kolu dostal před veterány Twaye a Janzena. Annika Sorenstam opět začíná kralovat ženskému golfu a vyhrála víkendový turnaj Office Depot Championship s rozdílem čtyř ran.

US PGA Tour – BellSouth Classic
TPC at Sugarloaf, Duluth, Georgia

Premiérové vítězství na turnaji BellSouth Classic si ve svém 40 startu na US PGA Tour připsal Ben Crane. Rozluštil tak tajenku této soutěže, která po sobotním kole dávala nejvíce šancí dvěma veteránům – Lee Janzenovi a Bobu Twayovi. Lee Janzen nevyhrál na US PGA Tour již dlouhých pět let a tak byla jeho touha po tomto úspěchu více než patrná. Svázala mu však ruce natolik, že v posledním kole zahrál pouze 77 ran a skončil až na děleném 13.místě.
Ani Bob Tway neměl příliš štěstí, což platilo hlavně na 15.jamce, kde zahrál tři putty. Nakonec se i on musel sklonit před Benem Cranem a skončil druhý. Obhájce titulu Retief Goosen zahrál sice poslední kolo skvěle – 65 ran, ale na lepší než dělené třetí místo to tentokráte nestačilo.
Ben Crane přicházel na odpaliště poslední jamky s náskokem dvou ran a tak věděl, že jen hra na jistotu mu přinese úspěch. Nicméně jeho mohutný odpal přistál na ferveji pětiparové osmnáctky ve vzdálenosti 325metrů a tak bylo jasné, že Crane na jistotu hrát nebude. Druhou ranou se dostal na green a pak již tisíce diváků sledovalo, jak jeho putt míří přímo do jamky třetí ranou – eagle! Crane zvedl ruce k oblakům a poté již přijímal gratulace ke svému prvnímu vítězství na US PGA Tour. 63 ran v posledním kole znamenalo také vyrovnání rekordu místního hřiště TPC Sugarloaf v Duluthu, v Georgii.
Bob Tway byl hodně zklamán, že zde nevyhrál, ale i přesto našel chvíli, prodral se k šťastnému vítězi a objal ho. „Toto gesto od Boba si budu ještě dlouho pamatovat“, tvrdil Ben Crane, jehož nejlepší výsledek do této chvíle bylo dělené desáté místo.
Ani Alex Čejka neměl příliš štěstí a po dvou výsledcích 77, když zahrál pouze jediné birdie se musel s turnajem rozloučit.
Výsledky:
1. Ben Crane -16 (272)
2. Bob Tway -12 (276)
3. Retief Goosen -11 (277)
3. Hank Kuehne -11 (277)
3. Jay Williamson -11 (277)

LPGA Tour – Office Depot Championship
Mezi ženami opět kralovala světová jednička Annika Sorenstam, která zvítězila na turnaji Office Depot Championship. Nechala za sebou světovou dvojku Korejku Se Ri Pak i další soupeřky. Pro Anniku Sorenstam to bylo teprve první vítězství v tomto roce, ve kterém si předsevzala opět překročit hranici deseti triumfů v jedné sezóně.

Výsledky:
1. Annika Sorenstam -5
2. Se Ri Pak -1
2. Par Hurst -1
2. Heather Bowie -1
[Gallery not found]