Dýšina bude plná Češek. Uspějí?

17.06.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Několik dní před uzávěrkou startovní listiny to vypadá, že na Pilsen Golf Challenge bude hrát třiadvacet Češek. Turnaj druholigové evropské ženské série na plzeňské Dýšině bude pro některé vzácnou příležitostí zahrát si v takové konkurenci a pro část z nich zároveň šancí říci si dobrým výsledkem o divokou kartu na Pilsen Golf Masters, turnaj nejvyšší kontinentální kategorie.

„Atmosféra na těchto turnajích je jiná než na amatérských akcích. Ten tlak je potřeba zažít a pokud Češky nebudou dostávat příležitost na přístupových turnajích LET Access, nebudou se posouvat dál,“ řekl Robert Klotz, šéf promotérské společnosti Goram.

Z toho, že by domácí účastnice, převážně amatérky, tvořily v hojném počtu chvost startovního pole, pořadatelé strach nemají. „Ve všech zemích je posledních deset vlajek v leaderboardu z pořádající země,“ poznamenal Jan Jenčovský z téže agentury. „Dívejte se na to jako na koncept. Je tu komplex turnajů, který má za cíl vytáhnout někoho ke Kláře Spilkové do nejvyšších pater, třeba i na olympiádu.“ Klotz jej doplnil, že promotér chystá na sezonu 2015 na české území i druhý turnaj LET Access Series, tentokrát na některém z moravských hřišť.

Spilková původně uvažovala, že Pilsen Challenge v termínu 9. až 11. července absolvuje, avšak dostala se do startovního pole na British Women´s Open, takže ji domácí diváci uvidí až na hlavním domácím turnaji o dva týdny později.

Zdeněk Kodejš

Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš podpořil co nejširší účast zdejších hráček. „Je to významná příležitost, aby si naše děvčata vyzkoušela velký golf a měla srovnání. Je to i vzkaz dalším a jejich trenérům, aby věděli, co to znamená a co musí stát, aby uspěli. Je to i pozvánka pro ty dívky, které přijdou za těmito prvními,“ podpořil koncept Goramu. Federace nominuje většinu golfistek, jiné zve pořadatel, trio Lucie Hinnerová, Daniela Proroková, Šideri Váňová mají právo startu přes samu řídící kontinentální organizaci.

Robert Klotz

Na jeho půdě vzniká ženský tým, zatím jako volné sdružení, jehož jednotlivé členky dostávají díky výměně pozvánek šanci i na zahraničních akcích LET Access. „Je tu například Karolína Kohoutová, ta už ví, co chce dokázat. Byla ve Švýcarsku, tam byla po nemoci a nezklamala, ve Francii už prošla cutem. Stejně tak si zvykala Kateřina Krásová,“ připomněl Klotz.

České starty musí kvůli studijním povinnostem ve Spojených státech vynechat nejlepší amatérka loňského roku Kateřina Vlašínová a jedna z jejích předchůdkyň Kateřina Růžičková. Navzdory dobře vypadajícím jednáním rozhodla Čechoameričanka Jessica Korda, že start na Pilsen Golf Masters odmítne, přestože bude v té době v Česku. Podle informací z tiskové konference chce mít jedna z nejlepších žen letošní zámořské LPGA Tour v daném termínu volno.

Předfinální seznam Češek startujících na Pilsen Golf Challenge:
Marie Luňáčková, Karolína Vlčková, Barbora Baková, Kristýna Pavlíčková, Tereza Melecká, Kristýna Frýdlová, Kateřina Krásová, Kristýna Abrahamová, Františka Luňáčková, Adéla Cejnarová, Blanka Marešová, Kateřina Dolečková, Barbora Stachová, Karolína Kohoutová, Hana Ryšková, Markéta Šubrtová, Michaela Fabiánková, Sylva Michálková, Sára Kousková, Adriana Kubecová, Lucie Hinnerová, Daniela Proroková, Šideri Váňová.

.