DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Dýšina mění jméno na Greensgate

01.06.2017 | Tisková zpráva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

 Rebranding logoGolfové hřiště v Dýšině se mění. Hráče láká na nové jamky, rodiny na aktivní odpočinek

S koncem května se Golf Park Plzeň – Dýšina mění na Greensgate Golf & Leisure Resort, špičkové hřiště s dynamickým rozvojem zázemí, služeb a sportovních zážitků. Dýšina, která patřila od roku 2004 mezi nejlepší česká hřiště s mezinárodní reputací, tak začíná po dvanácti úspěšných letech svou novou éru.

Změna názvu souvisí s významnou přestavbou hřiště. Díky prodloužení jedné z jamek se par hřiště zvýšil na 72, byly vybudovány nové greeny, odpaliště i bunkery. Stejně tak byly rozšířeny nové cvičné plochy pro trénování a vzniklo nové zázemí včetně ubytovacích kapacit.

„Měníme hřiště i služby, aby se zážitek pro golfisty stal jedinečným. Název Greensgate odkazuje k bráně do přírody, do zeleně i ke greenům, které patří mezi špičku v republice. Nová značka má za úkol podporovat náš další růst a budovat uznání na mezinárodní golfové scéně,“ vysvětluje ředitelka Martina Tvarůžková a dodává: “Čekají nás další investice do rozvoje služeb volnočasového resortu, který bude sloužit nejen golfistům ale mnohem širší skupině lidí, kteří budou moci strávit více aktivního času v přírodě.”

Hřiště se kromě pořádání mezinárodních turnajů pyšní také několika oceněními za nejlepší jamku (proslulá „ostrovní“ jedenáctka) a kvalitou služeb. Vysokou úroveň má také místní Golfová akademie – Česká golfová federace v roce 2016 vyhodnotila zde trénující mládež jako nejúspěšnější v České republice.

Resort je zároveň důležitým katalyzátorem služeb cestovního ruchu v regionu. Složení návštěvníků, kteří kromě golfu využívají také gastronomické a ubytovací služby, je pestré, zhruba z 80 % ho tvoří Češi, zbytek jsou hráči z Německa, Skandinávie, Velké Británie či USA. Ti na hřišti oceňují především jeho technickou náročnost a zážitek ze hry v přírodě. Jezdí sem ale i firemní klientela. „Zázemí v Dýšině ocení kromě golfistů i rodiny a sportovci, kteří vyznávají aktivní odpočinek,“ doplňuje ředitelka Martina Tvarůžková.

O Greensgate Golf & Leisure Resort

Resort byl vybudován pod původním jménem Golf Park Plzeň v letech 2003 a 2004 na severovýchodním okraji Plzně u obce Dýšina. Jeho chloubou je technicky náročné 18jamkové mistrovské hřiště, zasazené do okolní přírody lemované řekou Klabavou a Ejpovickým jezerem. Hřiště designoval přední německý architekt Christoph Städler.

DYsina11

Jamka č. 11

Specialitou hřiště je netradiční uspořádání 18 jamek, ležících v řadě za sebou. Opravdovou perlou českého golfu je ostrovní jamka č. 11, která byla také několikrát vyhlášena „Jamkou roku“, dle čtenářů magazínu Golf Digest C&S. Nově byla přestavěna 15. jamka (změna za paru 3 na par 4).

Hřiště je nositelem několika ocenění: Nejlepší jamka v České republice: 2013, 2008, 2007, 2006; Nejlepší služby v České republice: 2009 a Nejlepší hřiště v České republice: 2008.

Greensgate Golf & Leisure Resort je členem Asociace golfových hřišť, která v ČR sdružuje celkem 13 resortů. Je také domovským hřištěm Greensgate Golf Clubu, řádného člena České golfové federace. V letech 2013 – 2016 hřiště hostil prestižní mezinárodní turnaje ze série Ladies European Tour. Letos v červenci bude již podruhé hostit republikový kvalifikační turnaj z mezinárodní juniorské série Faldo Series

Více na www.greensgate.cz

Greensgate Golf & Leisure Resort v číslech

Osmnáctijamkové hřiště par 72
Délka hřiště z bílých odpališť 6162 m
Rozloha hřiště 130 hektarů
Signature jamka, ostrovní jamka č. 11
K dispozici 50 elektrických buggy
První míček zde byl odpálen 21. srpna 2004

.

 

Počet přečtení: 918
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

17.8.Natadola, Fiji International
17.8.GermanySaltire Energy Paul Lawr
19.8.KaskádaGolf.cz Open Tour
22.8.LoretaGolf.cz Open Tour
24.8.DenmarkMade in Denmark
27.8.DarovanskýGolf.cz Open Tour
TOPlist
Manboxeo Square 300 – 7. – 13. 8. 2017