Dýšina je na PGM připravena

25.04.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

„Pokud nás nepostihnou záplavy, horka nebo jiné přírodní katastrofy jako loni, jsme na Pilsen Golf Masters připraveni,“ potvrdila na středeční tiskovce Martina Tvarůžková, ředitelka resortu Golf Park Plzeň Dýšina. „Péči o hřiště jsme zadali externí firmě a kvalita hřiště i okolních ploch se podstatně zvýšila,“ doplnila.

„Podzim a zima byly u nás stavební. Dokončili jsme nové odpaliště na jamce č.4,  prodloužili a zvětšili jsme odpaliště na jamce č.8, upravili jsme přechody mezi jamkami 9 a 10  a především jsme zmírnili sklon přechodu mezi jamkou 16 a 17 z 35 stupňů na dnešních 18,“ upřesnila šéfka plzeňského hřiště.

Funkcionář Ladies European Tour, ředitel turnaje Davide Lantos, který v tomto týdnu zkontroloval stav připravenosti hřiště, nešetřil chválou. „Hřiště je ve výborném stavu, lepším než vloni. Martina Tvarůžková a její tým odvedli skvělou práci,  na hřišti a v infrastruktuře je mnoho zlepšení. To hlavní mají hotovo, nyní už se budou ladit greeny, aby nebyly ani moc tvrdé, ani moc měkké, aby měly správný příjem míče. S průběhem příprav jsem spokojen,“ řekl ředitel turnaje.

„Pro diváky jsme připravili mnoho zlepšení. Pro lepší vnímání hry budou na hřišti tři tribuny, vesničku přesouváme k domečku na jamce č. 8 a 14, kde tento prostor byl loni pro diváky přirozeně sdružovací,“ řekl ředitel promotérské agentury Goram Robert Klotz. „Přivedeme nové hráčky, které přitáhnou diváky. Potvrzujeme Melissu Reid, Lauru Davies a samozřejmě Kláru Spilkovou. Jednáme s dalšími hráčkami, které oznámíme, až bude jejich účast potvrzena,“ řekl Klotz.

„Do hry pustíme zhruba šestnáct českých hráček. Máme k dispozici karty pro deset profesionálních a šest amatérských hráček, doplnil Klotz.

 

Davide Lantos – ředitel turnaje LET

 

 

Robert Klotz – promotér Goram

 

Martina Tvarůžková – ředitelka Dýšina

 

Odkazy:Pilsen Golf Masters  … Golf Park Plzeň Stránky turnaje LET

.