Dvě Češky na LETAS v Belgii

19.07.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Hinnerová - Proroková

LET Access – Royal Belgian Golf Federation LETAS Trophy, Gravenwezel, Belgie
(17. – 19.7.2014, bez časového posunu)

Sobota – finálové kolo
Lucie Hinnerová si polepšila, Daniela Proroková zůstala na svých. Obě Češky pokračovaly ve vyrovnaných výsledkových sériích, prvně jmenované se ovšem přece jen daří líp a rozdíl mezi nimi je nakonec pět ran.

Zvítězila Švédka, ale nikoli Emma Westin, jež se zhoršila na 78 ran, tedy o deset ran oproti oběma předchozím dnům. Vystřídala ji Isabella Ramsay se skóre -7.

Další zlepšení o ránu u Hinnerové mohlo být výraznější nebýt bogey na poslední jamce, jež následovalo po dvou birdie. Že dvakrát skórovala, je pro profesionálku povzbuzující, předtím se jí to nepovedlo na žádné z patnácti jamek, měla v zápisu jen tři bogey. Dohromady tedy 74 (+2) a celkových +9, což znamená posun na konečnou dělenou 24. příčku výsledkové listiny, nejlepší umístění na LET Access. Za své umístění získala prémii 510 eur, zhruba 14 000 českých korun a posunula se na 57. místo žebříčku.

Proroková setrvala na stabilní výkonnosti, hrála 77 ran (+5) a se skore  +14 skončila na 40. pozici. Hrála až příliš mnoho bogey, po dvanácté jamce jich bylo už sedm. Pak ale zabrala a dvěma birdie těsně za sebou výkon vylepšila, vystoupení zakončila čtyřmi pary. Získala prémii 357 eur, necelých 10 000 korun a 78. místo na žebříčku.

„S dnešním výsledkem +2 jsem spokojená, T24 je pro mne zatím nejlepší umístění na LET Access. Má hra byla dnes vyrovnaná, zkazila jsem pár ran, ale většinou se mi to podařilo zachránit na greenu. Doufám, že mé výkony ve zbytku sezóny budou stále lepší a lepší,“ píše z Belgie spokojená Hinnerová.

Pátek – 2. kolo
Obě Češky prošly cutem a jsou v druhé polovině výsledkové listiny.
Lucie Hinnerová dnes nastřádala dvě birdie, tři bogey a jedno double bogey, celkem 75 úderů a 31. místo (+7). Daniela Proroková nasbírala dvě birdie, čtyři bogey a jedno double bogey. |Celkem 76 a 40. pozice (+9).
Vede Švédka Ema Westin (-8).

„Dnes se mi hrálo dobře, rány byly vyrovnané a pár puttů tam také spadlo. Obávanou jamku číslo 8 jsem zahrála v paru a celkově jsem hřiště zahrála za 75 úderů s doublem na 17. jamce. Zítra start v 9:00, snad už bez doublů a triplů,“ napsala z Belgie  Hinnerová.

 

Čtvrtek  – 1. kolo
Lucie Hinnerová dnes hrála 76 ran (+4), se třemi berdíky, dvěma bogey a jedním triple bogey. Přenocuje na 35. pozici. O ránu více hrála Daniela Proroková s třemi birde, šesti bogey a jedním double bogey. Je na 46. místě (+5).

Vedou Francouzka Melody Bourdy a Švédka Isabela Ramsay (obě -5).

„Dnes jsem odehrála první kolo za 76 ran, zahrála jsem na 8. jamce triple, když po zkaženém drivu jsem se musela na dvakrát vyklepávat z lesa. Lesy jsou tu opravdu husté, zasažená fairway je základ. Jinak už má hra byla slušná, spadly tam i nějaké birdie putty. Zítra se pokusím vylepšit svůj dnešní výkon a v klidu projít cutem,“ napsala z Belgie Hinnerová.

 

Středa – den před turnajem
„Mám za sebou cvičná kola a trénink. Hřiště je lesního typu, není vůbec jednoduché, hodně doglegu, ale je velmi dobře připravené. Greeny jsou pomalejší, ale drží a jsou pěkné. Máme za sebou i výlet po blízkých historických městech, které jsou moc krásné. Zítra startuji v 9:40 z 1. odpaliště, takže držte palce ;-),“ napsala z Antverp Lucie Hinnerová.

České profesionálky Lucie Hinnerová a Daniela Proroková startují v belgických Antverpách. Na lesnatém hřišti hřiště GC Rinkven absolvují sedmý turnaj kalendáře  série LET Access.
Hraje se kombinace devítky Championship Course a devítky Old Course.

Odkazy: GC RinkvenHřiště na satelitní mapěStránky turnaje