Dva Češi na Kanárských ostrovech

31.05.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

European Challenge Tour – Fred Olsen Challenge de Espaňa, Tecina Golf, La Gomera, Kanárské ostrovy, Španělsko
(30. května – 2. června, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Oba Češi skončili na chvostu výsledkové listiny. Ambicioznější Marek Nový se proti prvnímu dnu zhoršil o dvě rány na 76 (+5) a s celkovým skóre +8 obsadil 124. místo ze 136 účastníků turnaje. Tentokrát nemá ve skórkartě ani jedno birdie, zapsal pouze tři bogey a jedno double bogey. Amatér Adam Rajmont se naopak zlepšil na 75 (+4), v součtu se čtvrtečním výsledkem ale má konečné skóre +13 a je čtvrtý od konce. Rozloučil se alespoň jedním birdie, které se mu za dvě kola povedlo.
Vedoucí duo, které tvoří Američan Brooks Koepka a Francouz Edouard Dubois, má celkové průběžné skóre -12 a náskon čtyř ran před dalšími v pořadí.

Čtvrtek – 1. kolo
Opět začátek až na hraně první a druhé stovky pro Marka Nového, tentokrát 93. pozice. Český profesionál zahrál 74 ran (+3) a zůstává vzdálen od možného cutu. Po sedmi jamkách už měl ve skórkartě čtyři bogey, na devítce zapsal první birdie. Na třináctce byl dokonce pět nad, ale tato dvě bogey korigoval dvojicí birdie na jamkách 15 a 17.
Amatér Adam Rajmont si žádným birdie radost neudělal. mezi druhou a patnáctou jamkou nastřádal pouze sedm bogey a na osmnáctce završil den double bogey. Výkon 80 ran (+9) znamená poslední 136. místo výsledkové listiny.
Vede Francouz Edouard Dubois výkonem 63 ran (-8).

Marek Nový se dostal do startovního pole jako člen Challenge Tour tentokrát bez problémů, divokou kartu jako výměnu za start na turnaji na Kunětické Hoře tentokrát získal amatér Adam Rajmont. Zahrají si na hřišti s parem 71.