Duchovny: Jeho golfová a sexuální Akta X

05.12.2012 | Pavel Krejča | publikováno v rubrice Novinky
A A A

David Duchovny

Práce má dost, bude si užívat. David Duchovny (52), hvězda seriálů Akta X a Californication si plánuje na rok od herectví odpočinout – chce se soustředit na golf.
Jako detektiv Fox Mulder a spisovatel Hank Moody vystupuje Duchovny téměř nepřetržitě od roku 1993. Tehdy jako poměrně neznámý herec začal působit v sérii nevyřešitelných případů, čímž se proslavil po celém světě.

Seriály ho vyčerpaly
Teď už má nekonečného natáčení nad hlavu a touží se zlepšovat v milovaném golfu. „David nás ujistil, že letošní díly Californication budou jeho poslední. Pracuje na dvou dalších filmech a až je dokončí, chystá se cestovat po celém světě a obejít některé z nejznámějších golfových hřišť,“ řekl jemu blízký zdroj časopisu National Enquirer.

„On prostě potřebuje pauzu od showbyznysu. Uvědomil si, že z hraní už je fyzicky i psychicky vyčerpaný. Chce se zdokonalit na greenech,“ dodal jeden z jeho známých.

Manželství v troskách
Kvůli slávě i údajným záletům Duchovnymu ztroskotalo manželství s krásnou herečkou Teou Leoni, s níž má dvě děti.

Hollywoodský pár se od sebe odloučil na několik měsíců už v roce 2008, kdy se měl David léčit ze sexuální závislosti. Znovu to dali do kupy, ale loni v červnu měli další, ještě vážnější krizi, která se změnila v definitivní rozchod.

Jejich vztah nezachránila ani společná láska ke golfu (Tea dokonce patří s handicapem 12 k nejlepším golfistkám mezi herečkami).

Pryč od rodiny
Duchovny žil se ženou čtrnáct let a kvůli rozchodu prý velmi trpí. Věří, že právě zmíněnou roční hereckou přestávkou dostane svůj život znovu pod kontrolu. „Řekl mi, že potřebuje strávit nějaký čas pryč od své rodiny, aby si pročistil hlavu,“ dodal zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. „Golf Davidovi pomáhá obnovit citovou rovnováhu. Tu hru tolik zbožňuje, že dokonce občas říkává, že by se místo hraní raději živil golfem.“

Duchovny začal s herectvím při studiích. Aby si vydělal nějaké peníze, zkusil svoje štěstí v reklamě na pivo. Dnes by si klidně mohl koupit několik pivovarů, vždyť díky svým úspěšným rolím v Aktech X a Californication inkasoval desítky milionů dolarů.

Pomůže mu golf od životních strastí?

 

.