Dubuisson další hvězdou Czech Masters

08.03.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Victor Dubuisson

Finalista a hrdina nedávné jamkovky WGC Accenture Matchplay Championship, třiadvacetiletý Francouz Victor Dubuisson, je přihlášen na srpnový turnaj European Tour v Čechách – D+D Real Czech Masters na Albatrossu. Nedávno byl jmenován Hráčem února European Tour, je třetím mužem žebříčku Race to Dubai a má nakročeno k premiérové účasti v Ryder Cupu.

Hráčské pole D+D Real Czech Masters stále nabývá na síle a slibuje vrcholný sportovní zážitek. Na přihlašovací listině jsou dnes jména jako Khan, J.M.Singh, Gallacher, Luiten, Jacquelin, Wood, Ramsay, Willett, Hoey, bratři Molinariové, Kruger, Cabrera-Bello, vítěz z Čeladné Henningsson, Olesen, Caňizares, Kjeldsen, Dyson, Havret, Drysdale, McGrane, Grillo, Otto, Maybin, Bhullar, M. Carlson, Peter Lawrie, Fasth, Dinwiddie, vítěz z Kunětické Hory Calmels, Del Moral, veterán Sjöland, Goya, Davies, O. Fisher nebo Dredge. A mezi nimi se skví i příjmení nové francouzské hvězdy.

Rodák z Cannes se před dvěma týdny proslavil dvěma ranami z play-off světové jamkovky. Sice podlehl Australanu Jasonu Dayovi, ale jeho záchrany z „nemožných“ pozic pod větvemi a z kaktusových ostnů mu vynesly nečekanou popularitu. Jeho dodavatel holí Titleist proto přispěchal s novinkou – opatřil Francouzovy wedge motivem kaktusu, aby mu připomínaly, že byly horší rány, jaké musel zvládnout.

Dubuisson je dalším důkazem vzestupu francouzského golfu, Teď ho čekají majory, předtím sbíral zkušenosti na European tour poté, co v roce 2010 uspěl v Q-School. Postupně vylepšoval své turnajové maximum, až přišlo loni v listopadu první vítězství na velké akci, Turkish Airlines Open, kde za sebou nechal i Tigera Woodse.

Tým kontinetální Evropy – Leglise Trophy 2006

Někdejší světová jednička v amatérském žebříčku nebude v České republice startovat poprvé. V roce 2006 se ještě jako amatér v dorosteneckém týmu Evropy účastnil Dubuisson v Mariánských Lázních utkání St Andrews a Jacques Leglise Trophy. Stejné akce se tehdy v dospělé kategorii účastnili výše uvedení Rhys Davies, Robert Dinwiddie, Oliver Fisher, Richie Ramsay a Joost Luiten.

Na snímku z roku 2006 z Mariánských Lázní najdete Dubuissona úplně vlevo v teniskách. Má na sobě sako České golfové federace, které mu pro fotografování půjčil tehdejší generální sekretář ČGF Míra Holub.

 

Odkazy: … Faceboo 1Facebook 2 …  Twitter …  Profil na European Tour

 

.