Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Druhý zimní kemp české reprezentace

05.03.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve čtvrtek 2.března se vrátil dvanáctičlenný reprezentační výběr všech věkových kategorií z druhého přípravného sedmidenního zimního kempu, který se uskutečnil ve španělsém resortu Desert Springs v pouštní oblasti Almanzora.Kemp se uskutečnil pod vedením Head Coache ČGF Keitha Williamse a Kapitána reprezentace Mikuláše Ordnunga. Kádr obsahoval následující hráče a hráčky: Tomáš Kamas, Rudolf Nechanický, Martin Pospíšil, Martin Příhoda, Roman Svoboda, Lukáš Tintěra, Silvie Dittertová, Sandra Jantová, Edita Nechanická, Katka Růžičková, Marie Šebestová a Tereza Vavrušková. Dvěma hráčům – Mašínové a Holubovi v účasti zabránily pracovní povinnosti, další absolvovali soukromou přípravu v zahraničí (Strýček v JAR, Čepelák, Nový a Korda ve Španělsku).

Počasí bylo sice celý týden bez srážek, ale poměrně chladné s nejvyššími teplotami 15-17 stupňů a řadu dní velmi větrné. Desert Springs je oficiálním zimním přípravným střediskem Anglické golfové unie a Waleské golfové unie. Celodenní program byl využit bezezbytku (denní světlo 8-18 hod) a měl následující podobu:

 • 8:30 ranní běh, rozcvička, strečink
 • 9:00 – 13:00 trening skupina A (6 hráčů), hra na hřišti skupina B (6 hráčů)
 • 13:00 – 18:00 trening skupina A, hra na hřišti skupina B
 • 18-19 h – Taktická a psychologická příprava
 • 19-20 h dobrovolná fyzická příprava, fitness, kolo apod.

  Trening s Keithem Williamsem byl tentokrát zaměřený nejen na techniku ve všech oblastech hry – dlouhé rány, krátká hra a puttování, ale i na course management, mentální přípravu před hrou, pre-shot routine, poznání a vyhodnocení vlastní hry, získání sebedůvěry apod. M.Ordnung s hráči probral proces plánování sezony, vymezení vrcholů pro jednotlivé hráče a nová nominační kriteria pro sezonu 2006. Všichni hráči a hráčky projevili velmi dobrou morálku a až na drobné zdravotní problémy (nachlazení Kamas, Růžičková) maximálně využili dobré treningové podmínky.
  Kvantitativně je možno vyjádřit treningový objem jako odehraných 7×18 jamek (systém na rány i jamková hra, na závěr soutěž družstev), cca 15 hod nácviku krátké hry a puttování a cca 2000 odpálených míčků při dlouhé hře.

  Příští treningový kemp se uskuteční v Praze ve dnech 4.-6. dubna, opět za účasti K.Williamse, M.Ordnunga, fitness trenéra, sportovního lékaře a psychologa.

  Reportáž z prvního kempu
  [Gallery not found]