DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ PRO TOMSE

01.07.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Druhý trium v osmi týdnech si připsal na své konto David Toms na turnaji St.Jude FedEx Classic, který se konal v Memphisu. To Philip Golding čekal na své první vítězství na European PGA Tour dlouhých 15 let – dočkal se na French Open.

St.Jude FedEx Classic
Memphis, Tennessee

St. Jude FedEx Classic byl dalším turnajem na US PGA Tour a hrál se tentokráte v Memphisu. Jedním z velkých překvapení se stal nováček této série Švéd Richard Johnson, který velmi výrazně promluvil do celkového pořadí. Hrál výborný golf a před závěrečným kolem se usadil na vedoucí příčce, následován mnoha věhlasnými golfisty. Svůj boj nakonec nedokázal dovést až do vítězného konce, ale i tak je jeho dělené třetí místo velkým úspěchem.
O bronzovou pozici se dále dělil s vítězem tohoto turnaje z roku 2001 Bobem Estesem a Fredrikem Jacobsonem.
Souboj o prvenství byl nakonec velmi dramatický. Lee Janzen, který vyhrál naposledy na US Open v roce 1998 zle dotíral na vedoucí dvojici Nick Price a David Toms. Nicméně tři bogey na posledních jamkách znamenaly propad až na dělené šesté místo. Nick Price, který vyrovnal v neděli své nejlepší letošní kolo – 62 ran by se rád viděl na nejvyšším stupínku. Začínal finálový den až z dělené osmnácté pozice, ale deset birdie a jediné bogey ho dostalo až na konečných 17 pod par. Ani tato stíhací jízda však nestačila na vítěze letošního Wachovia Championship Davida Tomse. Ten sice začal trochu smolně, když trefil strom na první jamce a hrál zde bogey. Avšak od té chvíle se rozjel k velkému sólu: osm birdie, jeden eagle a tři bogey – tak to byl výsledek, který mu zaručil již druhý triumf v tomto roce a vítězný šek na 810 tisíc dolarů.
David Toms byl v místě, kam často jezdí za svým koníčkem – lovem zvěře nadmíru spokojen. Druhé letošní vítězství ho posunulo na desáté místo v tabulce celkových výher v kariéře, když překonal hranici 16 milionu dolarů.
Výsledky:
1. David Toms (68-67-65-64) -20
2. Nick Price (73-67-65-62) -17
3. Bob Estes, Fredrik Jacobson, Richard Johnson všichni -16

French Open
Le Golf National, Paříž

Na starém kontinentu si nejlepší evropští golfisté dali dostaveníčko poblíž francouzské metropole Paříže. Hrálo se zde French Open na hřišti Le Golf National. Turnaj se stal zlomovým momentem v kariéře již 40letého Philipa Goldinga. Ten totiž po dlouhých dvaceti letech strávených na profesionální scéně dosáhl zde svého premiérového vítězství.
Na začátku této sezóny chtěl s profesionálním golfem již skončit, ale jeho rodina ho přesvědčila aby pokračoval. Jeho titul na French Open však nepřišel nijak snadno, když na poslední jamce musel zahrát vítězné birdie. Angličan Golding to však dokázal a po právu si připsal na své konto nejen šek na 416 tisíc eur, ale především možnost startovat na European PGA Tour i v následujících dvou letech.
Na druhém místě jen o ránu za Goldingem skončil jeho krajan David Howell a na děleném třetím místě byl další Angličan Justin Rose. Ten se o svůj bronzový stupínek musel podělit s Peterem O´Malleyem z Austrálie.