Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golf se vrátil na Císařskou louku

15.05.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Cinda otevření 2014

Slavnostního otevření se dočkalo golfové zařízení na Císařské louce. Na ostrově, který koncem 19. století zažil první golfové odpaly v Čechách, byl slavnostně otevřen driving range Cinda. Měl být otevřen už loni v červnu. Leží však na břehu Vltavy, loňské červnové povodně ho spláchly a pořadatelé se museli z gruntu pustit do obnovy.

Slavnostní první odpal provedl elitní muzikant Felix Slováček. Následovali ho spolumajitel Dušan Stündl a profesionál Petr Mrůzek. Poslední dva jmenovaní nastoupili stylově ve skotských kiltech.

Největším zážitkem ovšem byl Slováčkův strhující minikoncert, v němž jeho soprán saxofon rozezněl pěti známými skladbami. Slováček hrál úžasně a předvedl, že v jednasedmdesáti letech neztratil pranic ze svého umění. Bez saxoofonu, ale s holemi prý na Cindu dochází často.

Driving má 32 krytých odpališť ve dvou patrech. Je dlouhý 260 metrů a široký 60. Hraje se kvalitními dvouplášťovými míči Pinnacle. K dispozici je obrovský putting green s plochou 1 000 m2, cvičný bunker a nakloněná plocha pro chipping. Výuku na místě zajišťuje šest trvalých trenérů, v místě je golfová univerzita Petra Mrůzka, dětská golfová akademie a dětské hřiště se skluzavkou, prolézačkou i pískovištěm.

Čtyřhektarový areál má restauraci, kavárnu, další herní a zábavní plochy. K dispozici je 100 parkovacích míst.

Mimochodem: na území dnešního areálu areálu Cinda – Císařská louka bylo původně fotbalové hřiště, na kterém bylo sehráno historicky vůbec první derby mezi Slavií a Spartou, a to 29. března 1896 s výsledkem 0:0.

Na potvrzení historického významu Cindy, jako rodiště golfu v Čechách, ukázal spolumajitel Dušan Stündl knoflík z kabátu barona Ringhofera, který se na místě našel při zemních pracích.

Ivan Vávra, první historik českého golfu ve své nikdy nevydané knize na straně 9 cituje dobový tisk: „Mládež, zdá se, vymkla se už dočista z řádného reglamá: … Tak hned třeba doktor Guth Jarkovský: provádí s mladými kdejaký sport, v zimě s nimi honí na bruslích po ledě dřevěnou kostku, s jarem přesedlá na atletiku, tenis a na Císařské louce naproti Vyšehradu (ach, vy topoly, čeho všeho už jste nebyly svědky!) bije do gumových míčů pálkami se železným koncem. Tuto hru pak nazývá nezvyklým slovem golf.“

Golf se na Císařskou louku vrátil.

 

Odkazy: … Cinda1Cinda2 Cinda na satelitní mapěWikipedie

.