Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

DRAMA NA POSLEDNÍ JAMCE VÍTĚZNĚ PRO MIKE WEIRA

04.02.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Mike Weir volil jistotu, která mu nakonec přinesla vítězství na posledním greenu na turnaji Bob Hope Chrysler Classic, kde se opět dobře zapsal i Alex Čejka. Ernie pokračuje ve své spanilé jízdě, když zvítězil na Heineken Classic.

US PGA Tour – Bob Hope Chrysler Classic
LaQuinta, Kalifornie

Dramatické rozuzlení mělo finálové kolo 5-ti denního turnaje Bob Hope Classic. První 4 kola hrají profesionálové společně s různými celebritami, aby se poslední den postavili proti sobě a korunovali vítěze tohoto turnaje. Soutěž se hraje na 4 různých hřištích – Arnold Palmer Private Course, LaQuinta C.C., Indian Wells C.C. a Bermuda Dunes C.C. a celkově příznivé navrtání jamek (pin-position) dokazují nízká skore. Nejinak tomu bylo i letos.
V nedělním finále byla situace díky silnému větru o něco složitější, takže měl rozhodovat správný výběr holí. To se nakonec potvrdilo. Mike Weir, který ztrácel na vedoucího 49-ti letého Jay Haase jen několik ran srovnal situaci na předposlední jamce. V tu chvíli byl již ze hry o titul zavalitý Tim Herron, který na jamce číslo 16 zahrál z bunkeru do skály a nasbíral na jamce 8 úderů.
Jay Haas zopakoval velmi podobný scénář z minulého roku, kdy také vedl celé startovní pole s náskokem a do konce zbývalo pouze 8 jamek. Po bogey na jamce číslo 13 začal jeho pád, který skončil na děleném 16. místě. Tentokráte se drama konalo až na poslední jamce. Haasův skvělý drajv ho nechal pouhých 195 yardů od jamky. Železo číslo 4 tentokráte nestačilo dostat míček přes vodu a Haas musel dropovat. Výsledek – bogey.To Kanaďan Mike Weir zvolil opatrnější variantu, když si přihrával na tomto závěrečném 5-ti paru a do greenu šel až třetí ranou. Ta však byla naprosto přesná a birdie pro něj znamenalo již čtvrtý titul na US PGA Tour.
Za touto dvojicí skončili na děleném třetím místě Tim Herron a Chris DiMarco.
Dlouho to vypadalo velmi dobře i pro Alexe Čejku. Do posledního dne vstupoval se skvělým skore -19, ale finálové kolo se mu nepodařilo. Zahrál dvě double-bogey a s výsledky 69-66-69-65-76 (-15) obsadil nakonec dělené 43.místo. I přesto je však jasné, že Alex má na začátku sezony skvělou formu. Z prvních tří turnajů na US PGA Tour se třikrát dostal skrze cut a vynikající výsledek uhrál především v minulém týdnu na Phoenix Open, kde skončil na děleném 7.místě.
Výsledky:
1. Mike Weir (67-64-65-67-67) -30
2. Jay Haas (67-61-67-68-69) -28
3. Tim Herron (69-64-61-65-75) -26
3. Chris DiMarco (64-68-66-66-70) -26

European PGA Tour – Heineken Classic
Royal Melbourne GC, Austrálie

Ernie Els pokračuje ve své spanilé jízdě a umlčel hlasy těch, kteří ho považovali za vyčerpaného. Z úvodních čtyř turnajů, kterých se zůčastnil dokázal tři vyhrát a v jednom skončil druhý. Současná světová dvojka se sice rozjížděla trochu pomaleji, o to razantnější byl její závěr. V posledním kole zahrál 65 ran a když jeho soupeři odpadávali jeden za druhým ocitl se nakonec Big Easy až na samém vrcholu startovní listiny. To však nebylo jasné až do poslední jamky, neboť vítěz Australian Open Peter Lonard stál na posledním odpališti s výsledkem mínus 15. Ale třetí bogey celé soutěže ho bohužel odsunulo až na druhou příčku a Els se tak mohl radovat z dalšího vítězství. Obhájil tak tento titul z minulého roku.
Skvěle hrál také veterán Nick Faldo, který se nakonec s Lonarder podělil o druhou příčku.
„Po prvních dvou dnech jsem na vítězství skoro nemyslel. Mám však toto hřiště velmi rád a tak jsem dal svůj švih do pořádku a nakonec to nádherně vyšlo“, říkal usměvavý Ernie Els po turnaji.
Výsledky:
1. Ernie Els (70-72-66-65) -15
2. Peter Lonard (67-72-67-68) -14
2. Nick Faldo (69-71-65-69) -14
[Gallery not found]