Dobročinný turnaj Golf Mstětice 2014 – golfová pohoda

23.06.2014 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ideální počasí, skvěle upravený green, vydatná snídaně pod dohledem michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse, desítky známých tváří a na konci obrovská radost Davida Drahonínského. Úspěšný český paralympionik v lukostřelbě totiž jako úplně první otestoval zcela nové speciální vozítko, které umožňuje hrát golf i handicapovaným sportovcům. ,,Moje pocity se jen stěží dají popsat. Jezdívám trénovat do Mstětic už několik týdnů a golf mě vážně chytil. To, že mi nyní bude ve zlepšování hry pomáhat krom trenérky Hanky Neubauerové i elektrické přibližovalo, je zkrátka fantazie. Mým střednědobým cílem je odehrát na greenu všech osmnáct jamek“, prohlásil David Drahonínský. Nápad i samotné pořízení vozítka jsou aktivitami prezidenta GC Mstětice, Libora Vrby. ,,S Davidem se známe už nějakou dobu a protože je to špičkový lukostřelec a vášnivý sportovec, nabídl jsem mu rozšíření aktivit o golf. Povedlo se a já z toho mám velkou radost“, řekl Libor Vrba.

Na první ročník turnaje Golf Mstětice 2014, který se konal ve čtvrtek 19. června a jenž významným způsobem podpořila společnost Česká sportovní a.s., dorazila spousta současných i bývalých sportovců a také osobností z oblasti kultury. Vyzkoušet si zdejší osmnáctijamkové hřiště přišli například Ladislav Vízek, Vladimír Šmicer, Antonín Panenka, Richard Farda, Ondřej Pavelec, Jakub Voráček, Lukáš Krajíček, Jan Železný, Vítězslav Veselý, Jiří Novák, Jakub Kohák, Marek Eben, Jan Rosák a mnoho dalších. Celodenní akci provázala mimořádně dobrá nálada všech hráčů, což souvisí s filozofií klubu, aby do Mstětic jezdili lidé pozitivní, kteří si golf chtějí opravdu užít. Manažer klubu Jaroslav Kuracina přesto zpočátku pociťoval lehkou nervozitu. ,,Všichni jsme si dávali záležet, aby akce proběhla hladce a bez zádrhelů a to na člověka určitě dolehne. Jakmile se ale zapojíte do hlavního dění, spadne to z vás a užíváte si to. Nevím jak jiní, ale já dostal od hráčů spousty pochval, což je především vizitka celého týmu, který se na pořádání turnaje podílel. Za to jim patří můj velký dík“, dodal Jaroslav Kuracina.

Mstětice jsou tedy od nynějška vybaveny elektrickým vozítkem, které díky speciálním prvkům umožňuje paraplegikům hrát golf prakticky vestoje. V České republice může něco podobného nabídnout jen nepatrný zlomek hřišť. Mstětický klub se tímto otevírá i handicapovaným, kteří si zaslouží slušné podmínky pro provozování oblíbeného sportu.

autor: Daniel Rojan