ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Dnes byla spuštěna stránka Světového amatérského žebříčku WAGR

17.02.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve spolupráci R&A a USGA byla17. února 2011  spuštěna stránka Světového amatérského žebříčku mužů a žen  – WAGR  (World Amateur Golf Ranking).  Novinkou je světový žebříček žen. Ženské žebříčky byly doposud vedeny lokálně.  Z žebříčků vyplývá, že našimi nejlepšími hráči ve světě  jsou David Procházka a Klára Spilková. Nejlepšími světovými amatéry jsou Američan Peter Uihlein a Japonka Mitsuki Katahira.
žebříčky mají být každý týden  aktualizovány a mají  vyhledávání, podle jména, světadíku a jména hráče.
Evropská golfová asociace EGA vede nadále evropský žebříček žen LEAR. V následjující tabulce jsou uvedeny pozice našich mužů na světovém žebříčku a  žen na světovém i evropském žebříčku.
To že jsou dnešní profesionálové Spilková, Proroková, Příhoda, Mrůzek, Matuš a Ryba v žebříčcích uvedeni je tím, že mají započítané body z akcí, které hráli ještě jako amatéři.  Jak informuje manažer STK ČGF Luboš Klikar,  budou na podnět  české federace z amatérských žebříčků vyřazeni.

V žebříčku není uveden Štefan Páleník. Je  veden a počítán  jako slovenský hráč na 615. místě .

Odkazy:…  Světový žebříček WAGR…… LEAR …..  R&A St Andrews ….. USGA …. EGA

Počet přečtení: 3 576
Komentáře
 • Luboš Klikar napsal:

  Dobrý podvečer, Michale, chci vás také informovat, že Dalibor Procházka, který je v STK ČGF odpověden za vedení žebříčků, požádal R&A o vyřazení českých hráčů a hráček, kteří přestoupili k profesionálům, z WAGR. Předpokládáme, že k tomu dojde během příštího týdne. S pozdravem Luboš Klikar, manažer STK ČGF

 • Ivan Paggio napsal:

  Dobrý den Michale,
  platí, že je to žebříček amatérů, jak má uvedeno v názvu. To že jsou dnešní profesionálové Spilková, Proroková, Příhoda, Mrůzek, Matuš a Ryba uvedeni je tím, že mají započítané body z akcí, které hráli ještě jako amatéři.

 • Michal napsal:

  Jak je možné že jsou v amatérském žebříčku uvedeni hráči, kteří přestoupily k profesionálům (Příhoda, Spilková) ? Je to tedy žebříček všech golfistů, nebo jen amatérů ?

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017