Deváté vítězné duo otec-syn

04.02.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kevin a Craig Stadlerovi

Nedělním vítězstvím ve Phoenix Open se Kevin Stadler zařadil po bok svého zatím úspěšnějšího otce Craiga, který na PGA Tour vyhrál 13 turnajů, včetně Masters 1982. Stali se devátým párem otec-syn, z nichž každý na americké sérii alespoň jednou zvítězil. Těch dvojic mohlo být rovných deset, jedna významná rodina přece jen chybí.

Třiatřicetiletý Stadler se premiérového titulu dočkal až na 239. turnaji v kariéře. Podařilo se mu to před rekordní návštěvou, protože do TPC Scottsdale dorazilo 563 tisíc diváků. Předtím měl nejblíž k vítězství v roce 2009, ale v Greensboru neuspěl v tříčlenném play-off.

Craig Stadler prohlásil, že konečně může skončit se svými starty na Masters. „Řekl jsem, že si počkám, až se syn kvalifikuje,“ prohlásil spokojený šedesátník, jenž v Augustě z pozice doživotního člena startovního pole v šesti uplynulých letech neprošel cutem. „Táta by si asi býval přál, aby se mi to povedlo dřív,“ dodal úlevně Kevin.

Úspěšných rodinných dvojic mohlo už být rovných deset, ale Gary Nicklaus v roce 2000 neuspěl v play-off turnaje BellSouth Classic proti Philu Mickelsonovi a blíž k výhře nikdy nebyl. V rodině tak drží vítězný prapor pouze fenomenální otec Jack Nicklaus.

Rodiny Morrisových a Parkových sice ve druhé polovině 19. století vítězily před oficiálním startem PGA Tour, ale úspěchy na British Open se počítají i do zámořské série, takže jejich členové byli zařazeni do níže uvedeného seznamu.

Tři dvojice dokonce vyhrály na shodném turnaji. Podařilo se to otci a synovi Kirwoodům (Philadelphia Inquirer Open 1924 a 1949), Geibergerům (Greensboro/Wyndham Championship 1976 a 2004) a Haasům (Bob Hope Classic 1988 a 2010). Jak už víme, nebýt Kevina, mohli být Stadlerové na Greensboro čtvrtým párem, dočkali se až nyní.

Kevin Stadler před nedělním triumfem naposledy vyhrál na European Tour v roce 2006. I díky tomu tato profesionální série zná tři úspěšné rodinné páry otec-syn. Vedle Stadlerů to jsou Španělé Antonio a Ignacio Garridové i José María a Alejandro Caňizaresové.

Vítězné páry otec-syn na PGA Tour
Tom Morris st. – Tom Morris ml.
Willie Park st. – Willie Park ml.
Joe Kirkwood st. – Joe Kirkwood ml.
Jack Burke st. – Jack Burke ml.
Clayton Heafner – Vance Heafner
Julius Boros – Guy Boros
Al Geiberger – Brent Geiberger
Jay Haas – Bill Haas
Craig Stadler – Kevin Stadler

.