Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Deus ex machina – Petr Dědek

16.10.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Petr Dědek

Do českého profesionálního golfu přišel z ničeho nic nový a velmi silný impuls. Vrchlabský podnikatel Petr Dědek utratil zhruba tucet milionů korun, koupil tříletou licenci a přivedl do Čech druhou evropskou ligu, European Challenge Tour.

Za tímto úžasným skutkem není jenom chuť pomoci synovi v golfové kariéře a umožnit mu si turnaj Challenge zahrát, ale také jasný promotérský plán.

Chceme turnaj hrát delší období, chceme české Challengi dát historii, vytvořit značku,“ řekl Petr Dědek. „S dechem vydržíme,“ nedal se  při dotazu, jestli má lepší finanční plán, než ostatní evropské série, které u nás již skončily. „Zapojuji nejen vlastní prostředky, ale i prostředky našich dalších úspěšných firem,“ uzavřel dotaz vrchlabský promotér.

To hlavní ale mělo teprve přijít.

„Máme nový projekt,“ prohlásil na tiskové konferenci. „Chceme zastupovat vybrané české hráče. Díky našemu statutu promotéra European Challenge Tour máme k dispozici divoké karty a několika českým profesionálů a amatérům umožníme se vícekrát účastnit Challenge Tour. Oslovuje nás mnoho hráčů, ale ti vybraní musí mít hlad po vítězství. Uvažujeme o Lieserovi, Příhodovi, Novákovi, Zachovi a také o mladém talentu Matyáši Zapletalovi.“ oznámil Petr Dědek přelomovou zprávu.

Do Challenge Tour normálně vede cesta přes EPD Tour a kvalifikace. Tuto trnitou cestu již bez úspěchu okusili mnozí čeští hráči. Letos jako první v historii českého mužského golfu ji prošlápnul Marek Nový. Dědkova zkratka pomůže mnoha českým profesionálům v podstatě zázračně okusit vyšší soutěž, do které by se jinak velmi těžko a dlouho prodírali.

„Hráči by mohli odehrát až deset turnajů Challenge v sezóně. Do pěti let bychom chtěli mít hráče na European tour, a pak budeme čekat na vítěze.“ uzavřel Dědek informaci o svém velkorysém plánu.

Petr Dědek sestoupil do českého golfu jako deus-ex machina a otevřel novou cestu. Pokud jí projde byť jediný hráč, má Dědek nárok na pomník z bílého mramoru uprostřed pomyslného Golfového náměstí.
Držíme palce.

.