Deutsche Bank Ladies Swiss Open: Samá voda, samá voda

18.06.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Hřiště Gerre Losone pod vodou

Hřiště Golf Gerre ve švýcarském Losone, kde se hraje turnaj Deutsche Bank Ladies Swiss Open, je do slova a do písmene pod vodou. Těžké a navíc i vytrvalé deště v sobotu znemožnily některým hráčkám dohrát i druhé kolo, které bylo přerušeno již v pátek. Třetí kolo a zároveň i poslední je odloženo na neděli, tak jak tomu bylo i minulý rok. Hráčkám bylo původně sděleno, že se bude druhé kolo dohrávat v sobotu 7:30, což ale stav hřiště nedovoloval.

V neděli má být lepší počasí, bude se tedy pokračovat v 7:30 s předpokládaným koncem druhého kola v 10:00. Třetí kolo by mělo začít v jedenáct hodin a organizátoři pevně doufají, že bude možné ho dohrát. Předpověď počasí na neděli vypadá slibně. Turnaj byl tak snížen z původních 72 na 54 jamek.

Ředitel turnaje Andy Lott ke změně řekl: „Je škoda, že již po třetí za sebou se stalo to samé a turnaj byl zasažen deštěm. Déšť za poslední dny udělal z fairwayí a bunkerů nehratelnou podmáčenou plochu. Bude trvat tak čtyři hodiny bez deště, než bude hřiště schopné vodu absorbovat a vyschnout, tak, aby se na něm dalo opět hrát. Greenkeepeři budou dnes pracovat do pozdních hodin a zítra budou pokračovat na vysoušení brzy ráno, naštěstí má být zítra hezky.“

Aneta Zárubová