Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

DĚTSKÁ TÚRA JEDE!

27.04.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Letošní první turnaj již 7. ročníku Dětské Golfové Tour se hrál stejně jako loni v Darovanském Dvoře a přijela stovka dětí z celé republiky. U pražského Erpetu čekal jako vždy autobus a kromě ostřílených golfistů tu postávali i ještě nerozkoukaní nováčci. Několik rodičů překvapilo, že doprava na turnaj, svačina i teplý oběd jsou pro děti vždy zcela zdarma. Poslední rady co nezapomenout, co kdy sníst, jak hrát a jede se!Letošní první turnaj již 7. ročníku Dětské Golfové Tour se hrál stejně jako loni v Darovanském Dvoře a přijela stovka dětí z celé republiky. U pražského Erpetu čekal jako vždy autobus a kromě ostřílených golfistů tu postávali i ještě nerozkoukaní nováčci. Několik rodičů překvapilo, že doprava na turnaj, svačina i teplý oběd jsou pro děti vždy zcela zdarma. Poslední rady co nezapomenout, co kdy sníst, jak hrát a jede se!
Všichni věděli, že nás na rozdíl od loňského roku nečeká horké letní počasí. Ale doslova a do písmene tvrdý návrat do zimy mnohé přece jen zaskočil. Pořadatelé měli rukavice a kulichy, kdo podcenil počasí, neměl to na hřišti vůbec jednoduché. Většina dětí se vrhala po devítce na horký čaj a někteří měli ještě při obědě tak zmrzlé ruce, že nemohli ani pořádně držet příbor. A už vůbec to neměly jednoduché děti se zelenými kartami. Také na letošním prvním turnaji Dětské Golfové Tour je pustili její organizátoři a zakladatelé Amara Zemplinerová a Ing. Oldřich Uher na hřiště, aby měly možnost uhrát si handicap a zapojit se do příštích turnajů.

Nervozita nováčků byla veliká a prožívali ji stejně rodiče jako jejich děti. Moc pěkný odpal, dodávala sebevědomí na jedničce Amara těm nejmenším.

Žádné lámání výsledkových rekordů jako loni se tentokrát nekonalo, mnozí favorité končili až ve středu výsledkového pole a nebyli na svůj výkon příliš pyšní. Zlobil se i čtvrtý v kategorii kluků do čtrnácti let Honza Ryba, že mu nevycházelo čipování a tak si to musel kompenzovat dvojitou porcí svíčkové. Nespokojená se svou hrou byla i bronzová Emily Curry – Bartoňová a zamyšleně prohlásila: „První turnaj mně tady loni taky nevyšel. Mám pocit, že mně to hřiště nesedí. Musím s tím něco udělat.“ Nadšení neprojevoval ani druhý z kategorie kluků do čtrnácti Michal Čepelák. Vsadil se totiž s Oldou Uhrem, že zahraje pod 77. Čepi přinesl 79, což znamenalo sice bronz, ale prohranou sázku. Oba aktéři tvrdošíjně odmítali prozradit, co bylo předmětem sázky. Nejlepší výsledek kola – 78 zahrál Jiří Korda z Ostravy a společně s Michalem Čepelákem (oba hráli v kategorii kluků do čtrnácti a ve stejném flightu) byli jediní, kdo zahráli pod osmdesát. V přidružené kategorii kadetů, která se ovšem nezapočítává do výsledku DGT zvítězil v kategorii kluků Martin Rančák, z holek Sandra Jantová. Mezi zelenými kartami byl nejlepší Šimon Zach.

Klasickou tečku za prvním turnajem udělal kadet Pavel Václavovič, když na otázku jak to šlo na hřišti, prohlásil: To opravdu nemůžu komentovat. Tady by pomohlo už jen jediné! Stavit se na zpáteční cestě v mekáči. A k němu se okamžitě jako jeden muž přidal zbytek party, která přijela z Prahy autobusem…