Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

DĚTSKÁ TOUR V KARLOVÝCH VARECH ANEB UŽ ZASE KEDÍ A KEDÍ?

11.07.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Předposlední turnaj Dětské Golfové Tour hrálo v Karlových Varech šedesát osm dětí. A výsledky byly o poznání horší než na minulém turnají na Karlštejně. Pátý turnaj DT se hrál v Karlových Varech
Už zase kedí a kedí?

Předposlední turnaj Dětské Golfové Tour hrálo šedesát osm děti v Karlových Varech. A výsledky byly o poznání horší než na minulém turnaji na Karlštejně. Pod osmdesát nezahrál nikdo, i někteří z ostřílených golfistů si sáhli na kilo. Ing. Oldřich Uher, spoluorganizátor DGT to přičítal nesmírně náročným greenům. S jejich obtížností sice ve Varech musí každý počítat, ale tentokrát zůstaly navrtané tak, jak na nich o den dříve hráli profesionálové. A na takové greeny většina dětí není zvyklá. K tomu připočítejme horké letní počasí a obdivujme děti, že všechny vůbec došly, ať přinesly co přinesly.
Pokračovala i diskvalifikační epidemie. Opět tři děti. Dvě špatně vyplněné skórkarty a jeden přepsaný výsledek, který by Sandru Jantovou z Kravařů o jednu ránu vynesl na první místo před Samantu Budínovou. Hráčky ze Sandřina flightu naštěstí nejsou žádné začátečnice, změnu čísla zaregistrovaly a na „nesrovnalost“ upozornily. Sandra Jantová samozřejmě první nebyla a všichni v tu chvíli věděli, že není diskvalifikace jako diskvalifikace.
A jakoby to nestačilo, objevila se nečekaně recidiva staré golfové nemoci dětské túry. Kedící rodiče. V prvních ročnících se tomto problému neustále mluvilo a psalo. Podle pravidel DGT nesmí mít děti caddie, nepřípustné jsou veškeré rady i jiné zasahování do hry. Někteří rodiče brali pravidla hry na vědomí, jiní ne. Až do Ostravy. Tam byly předloni dvě děti za rady svých rodičů diskvalifikovány. A od té doby byl klid. Až letos se zase kedění začalo šířit jak epidemie. A vyvrcholilo na varském turnaji, kde za mnou přišli kluci, že už je to pěkně štve. Odmítli ale říct konkrétní jména. Nejsme práskači.
Ale kedění není fér a navíc nás to ruší při hře. Představte si, že kolem pořád někdo poskakuje, kecá do hry, chytá se za hlavu, hroutí se, obrací oči v sloup, řve – co to máš za hůl! Zkuste v tom čtyři hodiny hrát. Úplně stačí, když se někdo plíží a našeptává. To je taky pěkná pruda. Doufám, že tahle výstraha kluků bude stačit a že se na příštím turnaji v Mariánkách nebude muset opakovat Ostrava. A když nebudou rozumní rodiče, dokážou jim říct jejich děti: Copak si opravdu myslíš, že jsem takový neschopný nemehlo, že nedokážu jít po golfovém hřišti bez tebe?

V Mariánkách se snad konečně uskuteční soutěž, ke které vyzvala Amara Hudcová – kdo ji dokáže předrajvovat. Ze závažných rodinných důvodů nemohla přijet do Varů, ale v Mariánkách vám to nedaruje, protože Amara to nikdy nevzdává.