Děti ze Zbraslavské akademie se vrátily pětitýdenního soustředění na Floridě.

20.04.2011 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Navázali jsme velmi úzký vztah s Champions Academy Ivana Lendla v rovině obecné spolupráce. Nyní hledáme společná východiska, která by mohla přinést efekt nejen členům naší akademie, ale i talentovaným hráčům z celé ČR.  Trénovali jsme a hráli na vynikajícím hřišti (hřištích)  na Floridě pod vedením Head Pro Akademie Ivana Lendla pana Magnuse Karlssona i dalších amerických trenérů.
Tréninkové plány byly připravovány velmi zodpovědně a podíleli se na nich Petr Štrougal a Magnus Karlsoon.
Zážitkem byla osobní setkání s Ivanem Lendlem – hrál s námi pětkrát ,i s jeho dcerami Danielou a Isabelou. Ivan vidí budoucnost českého golfu velmi pozitivně, je dokonale seznámen se vším, co se u nás odehrává a třeba Klárku Spilkovou sleduje téměř online.

Na závěr chci vyjádřit přesvědčení, že nové zkušenosti herní, tréninkové i zkušenosti z dlohodobého pobytu, které jsme všichni – bez rozdílu – získali , přinesou pozitivní výsledky našim hráčům a hráčkám.

Pokusím se zhodnotit pozitiva i negativa, která vidím nyní s odstupem několika dnů  po našem návratu.

Jednoznačným pozitivem je, že děti ve zdraví prošly velmi náročným programem. Trénovali jsme 2 – 4 fázově , 6 dnů v týdnu a nevěděli jsem před tím, zda to děti mentálně i fyzicky zvládnou. Dalším velkým plusem je, že děti bez problému hovoří anglicky, pohybují se a chovají se sebevědomě, ale pro rodilé Američany velmi pokorně a skromně. Všichni členové klubu Hawks Nest ve Vero Beach, kde jsme trénovali , kvitovali milé a slušné chování dětí. Děti zvládaly  i čtyřfázový program  (ranní strečink a běh, dopolední fáze, odpolední fáze a večerní strečink nebo běh) , ale na závěr však bylo přece jen cítit určitý stereotyp.
Je tedy nutné se vždy dobře zamyslet nad programem, eventuelně jeho modifikaci podle potřeb a pocitů dětí.

Dobře nám „šlo“ nakupování v obchodech a stravování se ve Fastfoodech. U stravování bych se rád zastavil. Je jednoznačné, že špatné návyky stravování si děti nepřisvojily v Americe, ale že se jedná o špatný návyk z domova.
O tomto problému budu jednat s rodiči dětí a v budoucnu vylučuji, že by nebyl připraven na pobyt v USA i jídelníček, který děti budou muset plně respektovat.
Dále se musíme zamyslet nad organizací školní výuky. Již o tom jednám s ředitelkami našich škol – tedy Gymnázia v Radotíně a ZŠ v Lipencích a přiště, bude -li, pojedou s námi už i učitelé, aby děti nezameškaly školní povinnosti. Dlouhodobý pobyt bude vhodný pro děti 14 a starší.

Na závěr chci vyjádřit přesvědčení, že nové zkušenosti herní, tréninkové i zkušenosti z dlohodobého pobytu, které jsme všichni – bez rozdílu – získali , přinesou pozitivní výsledky našim hráčům a hráčkám.

Tomáš Slavíček
ředitel Zbraslavské akademie