Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Děti ze Zbraslavské akademie se vrátily pětitýdenního soustředění na Floridě.

20.04.2011 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Navázali jsme velmi úzký vztah s Champions Academy Ivana Lendla v rovině obecné spolupráce. Nyní hledáme společná východiska, která by mohla přinést efekt nejen členům naší akademie, ale i talentovaným hráčům z celé ČR.  Trénovali jsme a hráli na vynikajícím hřišti (hřištích)  na Floridě pod vedením Head Pro Akademie Ivana Lendla pana Magnuse Karlssona i dalších amerických trenérů.
Tréninkové plány byly připravovány velmi zodpovědně a podíleli se na nich Petr Štrougal a Magnus Karlsoon.
Zážitkem byla osobní setkání s Ivanem Lendlem – hrál s námi pětkrát ,i s jeho dcerami Danielou a Isabelou. Ivan vidí budoucnost českého golfu velmi pozitivně, je dokonale seznámen se vším, co se u nás odehrává a třeba Klárku Spilkovou sleduje téměř online.

Na závěr chci vyjádřit přesvědčení, že nové zkušenosti herní, tréninkové i zkušenosti z dlohodobého pobytu, které jsme všichni – bez rozdílu – získali , přinesou pozitivní výsledky našim hráčům a hráčkám.

Pokusím se zhodnotit pozitiva i negativa, která vidím nyní s odstupem několika dnů  po našem návratu.

Jednoznačným pozitivem je, že děti ve zdraví prošly velmi náročným programem. Trénovali jsme 2 – 4 fázově , 6 dnů v týdnu a nevěděli jsem před tím, zda to děti mentálně i fyzicky zvládnou. Dalším velkým plusem je, že děti bez problému hovoří anglicky, pohybují se a chovají se sebevědomě, ale pro rodilé Američany velmi pokorně a skromně. Všichni členové klubu Hawks Nest ve Vero Beach, kde jsme trénovali , kvitovali milé a slušné chování dětí. Děti zvládaly  i čtyřfázový program  (ranní strečink a běh, dopolední fáze, odpolední fáze a večerní strečink nebo běh) , ale na závěr však bylo přece jen cítit určitý stereotyp.
Je tedy nutné se vždy dobře zamyslet nad programem, eventuelně jeho modifikaci podle potřeb a pocitů dětí.

Dobře nám „šlo“ nakupování v obchodech a stravování se ve Fastfoodech. U stravování bych se rád zastavil. Je jednoznačné, že špatné návyky stravování si děti nepřisvojily v Americe, ale že se jedná o špatný návyk z domova.
O tomto problému budu jednat s rodiči dětí a v budoucnu vylučuji, že by nebyl připraven na pobyt v USA i jídelníček, který děti budou muset plně respektovat.
Dále se musíme zamyslet nad organizací školní výuky. Již o tom jednám s ředitelkami našich škol – tedy Gymnázia v Radotíně a ZŠ v Lipencích a přiště, bude -li, pojedou s námi už i učitelé, aby děti nezameškaly školní povinnosti. Dlouhodobý pobyt bude vhodný pro děti 14 a starší.

Na závěr chci vyjádřit přesvědčení, že nové zkušenosti herní, tréninkové i zkušenosti z dlohodobého pobytu, které jsme všichni – bez rozdílu – získali , přinesou pozitivní výsledky našim hráčům a hráčkám.

Tomáš Slavíček
ředitel Zbraslavské akademie