DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Děti z Vinařské v Ústí si zkusily golf

20.01.2014 | Miroslav Vlach - Ústecký deník.cz | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Děti z Vinařské zkusily golf

Ústí nad Labem – Do škol a školek přichází Snag. První ukázku golfové hry mohly vidět děti ve středu v ZŠ Vinařská na Bukově.

V tělocvičně bylo všechno přichystáno, sedmičlenný tým trenérů oblékl zelená trička. „Úkol je jasný, přiblížit golf těm nejmenším, založit ve školách golfové kroužky, vychovat vlastní žákovskou základnu,” říká Tomáš Kodrle, manažer golfového klubu Terasy.

Zelená sedmička není jenom z Ústí, Honza Lískovec je z Písku, Olda Šámal z Benátek , Martin Zicha z Prahy, Lenka Milerová zastupuje firmu Snag. Tři trenéři jsou domácí (Kodrle, Škopek, Diepoldová).

Hrálo se o pochvalu kamarádů

Přesně v 9 hodin přicházejí budoucí golfové hvězdy, čtyřicítka těch nejmenších zahajuje ukázkový program. Na šesti barevných odpalištích se hraje o čest a pochvalu kamarádů.

Nejprve držení hole, všechno má svou barevnou značku, vysvětlivku. Po chvilce dochází k výměně týmů. Další skupina dětí přichází kolem desáté, scénář se opakuje. Nakonec jeden z trenérů navléká speciální výstroj a provokuje malé sportovce ke koulované. Živý terč poletuje tělocvičnou, výkřiky nadšení neberou konce.

Nejvyšší muž v hale se vyloženě baví, přesně takovou uvolněnou atmosféru si představoval.

„Golf jako každý sport potřebuje širokou mládežnickou základnu, Snag by měl motivovat ty nejmenší a připravit je na opravdovou hru v terénu. Školní golfové kroužky jsou všude ve světě už řadu let. Tento projekt nabízí školám jako bonus celou soupravu zdarma. Naši trenéři vyškolí příslušné učitele, třeba se jednou dočkáme soutěží mezi školami z jednotlivých měst. Jsme na samotném začátku, ale odezvy jsou pozitivní. Ústecká ukázka je otevřená pro všechny zájemce, stačí kontaktovat zástupce golfového klubu a dohodnout podmínky,” vysvětluje Tomáš Přikryl, obchodní ředitel CZ Golf Praha.

Zájem o golfový kroužek mezi dětmi byl značný, podpisovou doložku však musí vyplnit rodiče.

Galerie fotografií

převzato z Ústecký deník.cz

 

.

Počet přečtení: 829
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017