Děti mají rády Kláru Spilkovou

10.11.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na golfu se českých dětí jen tak ze zvědavosti ptám, kdo jej jejich nejoblíbenější golfista a poslední dobou jsem mile překvapená, jak pozorné jsou děti k situaci ve světovém golfu a dokonce i tom ženském profesionálním golfu. Již po několikáté mi na mou otázku: „Kdo je tvůj nejoblíbenější golfista?“ odpověděli, že jednoznačně Klárka Spilková.

Kdysi jsem ještě slýchala jména jako je Tiger Woods, nebo Annika Sorenstam, ale teď jsem příjemně překvapená, že mají české děti konečně nějaký jim blízký golfový vzor. Tiger Woods i Phil Mickelson jsou bez debat fenomenální golfisté, ale pro české děti jsou přeci jen trochu vzdálenými postavami, s kterými nemají mnoho příležitostí se setkat. Nejlepší motivací pro ně je se setkat se svým vzorem a dokonce s ním prohodit pár slov. To se perfektně vydařilo díky unikátní a ve světě ojedinělé akci, kterou byl dětský pro-am při příležitosti turnaje Ladies European Tour, Prague Golf Masters. Tam se sešly profesionálky z různých zemí, samozřejmě včetně Kláry Spilkové a zahrály si s českými nadějemi. Pro děti to byl obrovský zážitek a beze slova také motivace, když viděly, že Klára byla a ještě je jedním z nich.

Klára jim také ukázala, že když se do něčeho dají, trénují a jdou si za svým cílem, je zcela reálná šance, že jim to vyjde. Když jí, tak proč ne jim. U Kláry se sešly všechny plusy a pravděpodobnost, že někde v České republice se nachází podobné dítě tu je, a je dobře, že se tento fakt vystavuje lidem na odiv, jelikož pak neztrácejí potřebnou naději a houževnatost.

Klára sama je zájmem dětí nadšena. „Na Hostivaři jsem viděla tolik talentovaných dětí, moc mě to překvapilo, také jsem se zúčastnila ještě jedné akce v Hostivaři, kde hrály pouze děti z klubu, a musím říct, že dětský golf udělal velký pokrok,“ prozradila Klára, která se nyní v Turecku připravuje na svůj poslední turnaj sezóny v Dubai. „Jsem také moc ráda, že jim jdu příkladem a třeba svou osobou přispěju k nalezení a vývoji dalších talentů, je třeba děti nepodceňovat,“ dodává.


Aneta Zárubová