DÉŠŤ SVĚDČIL SINGHOVI

27.04.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Deštivé počasí řádně zkomplikovalo turnaj Shell Houston Open, který tak musel být dohráván až v pondělí. Nepříznivé podmínky vůbec nevadily Vijayi Singhovi, který jednoznačně soutěži dominoval. Alex Čejka cutem sice prošel, ale tradiční závěr se mu nevyhnul.

US PGA Tour – Shell Houston Open
Redstone Golf Club, Humble, Texas

Nepříznivé počasí provázelo letošní Shell Houston Open v Texasu. Mnoho hráčů tak bylo nuceno dohrávat své třetí kolo dokonce až v pondělí a po krátké pauze vyrazit na hřiště znovu ke kolu finálovému. Frustrace z takovýchto prostojů překrývá občas golfový um a tak bylo zajímavé sledovat, jak na jednotlivé hráče podobné situace působí. Zkušený Vijay Singh je znám svou ledově klidnou povahou, která mnohdy hraničí s netečností. I zde předvedl, že jeho hra je ve velmi dobré formě. Letos již v jedenácti turnajích skončil šestkrát mezi TOP10 a jeden “zářez na pažbě” za vítězství v této sezóně již také má (Pebble Beach). Svůj razantní útok na pozici světové jedničky Tigera Woodse ohlásil hned v úvodu sezóny a tak o motivaci tohoto Fidžana není pochyb.
Na Redstone Golf Clubu hrál výtečně. Přesto, že začal úvodní kolo s podprůměrnými 74 ranami dokázal se vzchopit (66 ran ve druhém kole) a vzít osud turnaje do svých rukou. Do závěrečného kola vstupoval z první příčky společně s Johnem Hustonem a sázky na Vijaye byly málem stoprocentní. Nenechal nikoho na pochybách, že se v současné době nachází ve velmi dobré formě a je jen těžko k poražení. Dvě birdie na prvních třech jamkách posledního kola mu daly dostatečný náskok, který již nikdo z jeho soupeřů nedokázal smazat.
Snažil se o to především John Daly, který se k Singhovi přiblížil na rozdíl jediné rány. Nicméně tradiční Dalyho závěr (3 bogey na posledních 5 jamkách) odsoudil Long Johna na dělené šesté místo.
Zdálo se, že také Alex Čejka bude mít trochu více štěstí. Prošel cutem a pohyboval se stále kolem třetí desítky. Závěrečné kolo však tradičně Alexovi nesvědčí. Zahrál 76 ran a propadl se až na dělené 49.místo. Birdie, double-bogey, bogey, par – tak to byl Čejkův závěr na Houston Open.
Vítězný Singh vyhrál i v délce drajvů (průměr 280 metrů, když v posledním kole zahrál nejdelší drajv rovných 300 metrů).
Na druhém místě pak skončil v celkové klasifikaci Scott Hoch a třetí byl John Huston.