Deset českých profesionálů na Kunětickou Horu

01.10.2012 | freedrive | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve dnech 8. – 14. října se na Kunětické Hoře uskuteční D+D Real Challenge Open, předposlední turnaj letošního ročníku Challenge Tour. Nejvýznamnější událost mužského golfu v České republice v roce 2012 přivítá elitní hráče druhé nejprestižnější evropské série a také desítku nejlepších českých profesionálů.

Hráči, kteří jsou členy PGA Czech, usilovali o účast na domácím turnaji Challenge Tour po celou sezónu. Určující pro jejich kvalifikaci bylo pořadí v Order of Merit PGAC na konci září. Na základě pevně stanovených kritérií se na Kunětické Hoře představí následujících deset golfistů.

Marek Nový
Filip Mrůzek
Stanislav Matuš
Martin Příhoda
Lukáš Tintěra
Rudolf Nechanický
Petr Nič
Štefan Páleník
Robert Schovánek
Jakub Stanislav

Z původně nominovaných hráčů nakonec vypadl Petr Štrougal. Vítěz Pilsner Urquell Czech PGA Strokeplay Championship v Karlových Varech se omluvil z důvodu vysokého pracovního vytížení. Místo něho byl dodatečně zařazen mezi postupující Jakub Stanislav.

Podnik Challenge Tour se koná v České republice poprvé od roku 2008, kdy se hrálo na Ypsilonu u Liberce. Během této sezóny sbírali na turnajích Challenge Tour zkušenosti i někteří čeští profesionálové – Petr Gál, Jakub Svoboda, Martin Příhoda, Marek Nový, Jaroslav Krejcar nebo Lukáš Tintěra. V příštím roce bude mít Česká republika na Challenge Tour stálé zastoupení v osobě Marka Nového, který získal místo zásluhou celkové 5. příčky v pořadí EPD Tour.

.