Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Demonstrace zelených proti golfu v Klánovicích s prvky bizzarre

04.05.2009 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Zelení se sešli v Klánovicích, aby protestovali proti obnovení golfu. Hrozí totiž, že se sem vrátí  golfové hřiště.  Dospělí, děti, maminky a tatínkové nesli transparenty oznamující nebezpečnost golfu a golfistů životnímu prostředí a obecnému zdraví. Ale to nebylo všechno ….

Na účinnosti a hladkém průběhu demonstrace zeleným zřejmě záleželo, asistovala ochranka, která zasahovala proti nezařazeným a nepřizpůsobivým. Jako kdysi.
Náš fotograf měl před odjektivem stále dlaň někoho z ochranky. Nebyl jejich.

Nevinná dítka provolávala hesla ne zcela plná lásky bližnímu.  Tak třeba roztomilé heslo „Zvířátka do boje, golfisti do hnoje“  zřejmě určovalo preferenci živočišného druhu.
Jinak by to byla  milá demonstrace jako každá jiná, ať ji pořádají zelení, rudí nebo modří, většinou se stejně mění  pouze hesla a texty na transparentech.
Tady však pořadatelé přitvrdili. Možná proto, aby se zprávy o demonstraci neztratily mezi bitkami slávistů s baníkovců, nebo akcemi pravicových extremistů.
Vyhovím.

Součástí demonstrace proti golfu v Klánovicíc totiž  byla ukázka drsnějšího bizzarre,  jinak neškodné člověčí deviace.  Pořadatelé ji však tématicky rafinovaně propojili s golfem.
Do kůže zad bytelného chlapíka zasekli jeho kumpáni dva řeznické háky a vytáhli jej asi do dvoumetrové výšky. Pod něj jako rohožku položili do půl pasu obnaženou dívenku a jali se do zavěšeného chlapíka řezat golfovými holemi. Odhaduji to na trojky nebo pětky dřeva.

Chlapík zavěšený za kůži na zádech a dívčí ňadra dnes už přítomná děcka nijak mravně nenaruší. Ňader a úchylek vidí děti na internetu více než pixelů na svých monitorech.
Ale vidět jak do bezmocného člověka  další dva mlátí golfovými holemi a krev stéká na vztyčená  prsa nahé dívky, to už je zážitek. Teprve teď si  přítomní udělají o golfistech ten správný úsudek.  A kdykoli uslyší slovo golf,  vzpomenou si.

Některé následující obrázky nejsou určeny dětem, přestože jich při pořizování v Klánovicích asistovalo dost. Leckterý dospělý na ně taky nemusí mít výdrž.
Proto vyzývám děti a slabší dospělé nátury, aby čtení článku ukončily zde, teď hned.

Ivan Paggio, foto: Antonín Krčmář