Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Dělá Westwood dobře, že zůstane doma?

09.10.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Westwood byl nepochybně vedoucím hráčem evropského ryder-cupového týmu. Mimoto, je nyní také číslem 2 ve světovém žebříčku a do budoucna horkým adeptem na převzetí prvního místa po Tigeru Woodsovi.

Lee Westwood nikdy neměl takovou podporu fanoušků po celém světě a nikdy ještě nezazářil více. Příští rok, ale nebude členem PGA Tour. Říká, že ve Spojených státech bude hrát jen majory, World Golf Championships a možná nějakou příležitostnou událost.

Westwood se novinářům svěřil, že se v roce 2011 hodlá věnovat hlavně své rodině. Hráč také oznámil, že bude působit zejména v Evropě. Hrdina Ryder Cupu, Graeme McDowell, svou PGA Tour kartu akceptoval pro druhou polovinu roku 2010 a potvrdil, že na Tour bude hrát i příští rok. Zdá se ale, že FedEx Cup s dotací deseti miliónů dolarů, sedmatřicetiletého Westwooda příliš neláká.

„Proč by měl člověk akceptovat členství ve Spojených státech, když byl tento rok nejlepším hráčem ve světě. Něco mi říká, že když jsem skončil na druhém místě ve dvou majorech, musím dělat něco dobře, a tak se mi nechce měnit plán,“ řekl Westwood pro noviny. „Nechci se dostat do situace, kdy budu muset hrát turnaje v Americe, jen kvůli tomu, abych odehrál potřebných 15 pro udržení členství na Tour.“ Navíc datum FedEx Cup je bohužel uprostřed školních prázdnin a Westwood chce jet s rodinou na pár týdnů na dovolenou

Tiger Woods je číslem jedna již po dobu neuvěřitelných 278 týdnů, což by se tento týden mohlo změnit. Westwood hraje  Dunhill Links Championship a na první pozici se posune, podaří-li se mu skončit do druhého místa. Pokud se mu to povede, stane se teprve třetím nejlepším světovým hráčem, který nikdy nevyhrál major. Dále se také může pokusit zaútočit na první pozici  pokud se mu podaří skončit mezi prvními 20 na Dunhill a následující týden na Portugal Masters.

Peníze, které si nechá utéct svou nepřítomností na FedEx Cupu, může jednoduše získat účastí na událostech v Číně nebo na Středním východě.


Aneta Zárubová