Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

DAVIS NÁPOR WOODSE ODRAZIL

15.12.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Ani drtivý finiš Tigera Woodse nakonec nezmařil vítězné tažení Davise Lovea III na turnaji Target World Challenge. Love si tak na své konto připisuje již druhé vítězství na tomto turnaji a dosud nejvyšší odměnu své kariéry.

Target World Challenge
Sherwood Country Club, Thousand Oaks, Kalifornie

Čerstvý držitel titulu Hráč roku Tiger Woods se představil na turnaji Target World Challenge. Na hřišti Sherwood Country Club v Kalifornii měl proti sobě více než zdatné konkurenty – 16 světově proslulých golfistů. Na turnaji, jehož je Tiger Woods hostitelem obhajoval prvenství z minulého roku Ir Padraig Harrington, který sem přiletěl po vítězném tažení až z Hong Kongu. Také další hráči to měli do Kalifornie daleko – Vijay Singh cestoval z Jižní Afriky a Robert Allenby sedal na letadlo hned po vítězství na Australian Masters. Mezi startujícími nesměli chybět ani vítěz British Open a čerstvý držitel titulu Nováček roku Ben Curtis či Shaun Micheel, který všechny tak překvapil svým triumfem na jiném majoru PGA Championship.
Hostitel turnaje Tiger Woods loni přišel o prvenství díky pokaženému závěru turnaje, kdy se na posledních jamkách nebyl schopen dotáhnout vedoucího Harringtona a skončil druhý.
Letošní klání mělo velmi podobný průběh. Do závěrečného kola vstupoval z první pozice veterán Davis Love III. Jeho náskok deseti ran na Woodse se zdál deset jamek před koncem velmi pohodlný. Světová jednička však ukázala, proč je nutné hrát soustředěně až do poslední jamky. V nepříznivém deštivém odpoledni zahrál Woods šest birdie na sedmi jamkách a rázem bylo po náskoku. Stačily dvě chyby a pohodlný rozdíl Davise Lovea se smrsknul na jedinou ránu. Avšak Love je zkušený harcovník a dokázal tomuto hrozivému nátlaku odolat. Birdie na šestnáctce tak nakonec přeci jenom pečetilo jeho vítězství na letošním ročníku Target World Challenge.
„Nejhůře mi bylo, když jsem viděl na výsledkové tabuli, jak Tiger hraje jedno birdie za druhým,“ odpovídal již spokojený Love. „Bylo jasné, že se nesmím spokojit se svým náskokem a hrát co nejlépe.“ Pro Davise Lovea to bylo již druhé vítězství na zdejším turnaji, čímž se stal vůbec prvním hráčem, kterému se povedlo opětovně toto klání vyhrát. Předchozí triumf v soutěži ustanovené Tigerem Woodsem před pěti lety si připsal v roce 2000. Z Kalifornie si odváží svůj prozatím největší šek své kariéry – rovných 1.2 milionu dolarů.
Výsledky:
1. Davis Love III
2. Tiger Woods
3. Padraig Harrington
T4. Mike Weir
T4. Justin Leonard