Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

David Lingmerth: Chci reprezentovat Evropu v Ryder Cupu

25.04.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory

David LingmerthPoté, co si v roce 2015 sáhl na své první vítězství na PGA Tour, má Švéd David Lingmerth jedno novoroční předsevzetí: zahrát si letos na Ryder Cupu.

Svůj první titul na PGA Tour vyhrál David Lingmerth v loňském červnu, když v playoff turnaje Memorial porazil Justina Rose.

„Puttoval jsem dobře celý týden, takže jsem se cítil sebejistě. Bylo úžasné, když mi tam ten poslední – vítězný – putt spadl. Znamenalo to pro mě, že jsem se konečně taky zařadil mezi vítěze PGA túry. A je rozdíl být hráčem na PGA Tour a vítězem na PGA Tour“.

A od té doby se toho pro tohoto osmadvacetiletého Švéda dost změnilo. „Můj turnajový program se hodně změnil, protože si díky vítězství můžu zahrát turnaje, které jsem dříve nemohl. To je příjemná změna,“ říká Lingmerth.

Další velký úspěch přišel loni na turnaji Quicken Loans National, kde obsadil samostatné třetí místo. Ve finálovém kole nastřílel 69 ran, a zůstal tak o 4 rány za vítězem Troyem Merrittem. V lednu letošního roku prohrál v playoff s Jasonem Dufnerem na CareerBuilder Challenge, ale i tak se posunul mez TOP 50 hráčů ve světovém žebříčku.

Jako 47. hráč světového hodnocení golfistů se letos poprvé zúčastnil i turnaje Masters, ale naneštěstí neprošel cutem. Nedlouho předtím pověděl novinářům, že „jsem tam mohl jet už dříve jako divák, ale já tam chtěl jet poprvé jako hráč. Tolik let jsem to sledoval v televizi, a zároveň mě trápilo, že si tam nemůžu taky zahrát. Nechci se na to dívat. Já si tam chci zahrát!“

Hned po Masters se švédský hráč přemístil z americké Georgie do jižní Karolíny, kde se hrálo RBC Heritage. Po druhém kole dělil druhé místo, ale kvůli sobotním 76 ranám bral nakonec až dělené 33. místo.

Lingmerth pochází ze Švédska, kde je golf velmi populární. Mezi jeho vzory v mládí patřil Jesper Parnevik, který byl chvíli mezi 5 nejlepšími hráči na světě, a Annika Sorenstam. Mezi další světové úspěšné hráče původem ze Švédska patří třeba aktuální světová šestka Henrik Stenson, Robert Karlsson, Jonas Blixt nebo Anna Nordqvistová.

Vzhledem k tomu jaká je u nás zima, a jak krátkou máme sezónu, tak máme spoustu výborných golfistů. To je důkaz, že naše golfová federace je opravdu dobrá. U nás je golf dostupný i pro děti, a to jak reálně, tak finančně“.

A jaké že si tento Švéd dal cíle na letošní sezónu? „Budu se snažit dostat do evropského Ryder Cupového týmu, takže budu muset odehrát pár turnajů na European Tour. To znamená, že budu letos hodně cestovat. Můj program bude poměrně hektický. Ale byla by to pro mě čest reprezentovat Evropu v Ryder Cupu.“