Dán Olesen – další hvězda na Czech Masters

26.02.2014 | Pavel Poulíček - Czech Masters | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Thornbjorn Olesen

Seznam špičkových golfistů pro letošní Czech Masters rozšířil Thorbjörn Olesen. Tento čtyřiadvacetiletý Dán skončil letos třetí na Qatar Masters a pátý v Dubaji na Desert Classic. Největší posun v kariéře udělal loni, kdy obsadil šesté místo na nejslavnějším majoru světa Masters. Díky tomu dostal od PGA Tour výjimku na některé turnaje do konce sezony. Loni hrál spíš v zámoří než na European Tour. Olesen je vítězem Sicilian Open 2012 a sběratel druhých míst – Alfred Dunhill Championship, Italian Open, Open de France.

Na Czech Masters přijedou také dva vítězové předchozích turnajů European Tour na českém území, šampioni z Čeladné Švéd Oskar Henningson a Angličan Oliver Fisher.

„Pro Henningsona jsme zařídili výjimku, protože nemá hrací kartu na European Tour. Ještě jsme oslovili dalšího Švéda Petera Hansona. Ten je ze tří vítězů na Čeladné nejúspěšnější. Loni měl zdravotní problémy. Do turnajů se vrátil, takže věříme, že se nám povede dotáhnout do úspěšného konce účast posledních vítězů European Tour v Česku,“ říká Petr Dědek, předseda představenstva promotérské společnosti Relmost.

D+D  Real Czech Masters se uskuteční 21. – 24. srpna na hřišti Albatross u Prahy.

 

Odkazy: … Stránky Thornbjorna OlesenaTwitterFacebookProfila na PGA TourProfil na European TourStránky Czech Masters

 

.