Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Daly – končí s golfem, nebo dává pauzu?

01.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

John Daly, Farmers Insurance Open - první kolo

Poté, co John Daly neprošel 30. ledna cutem na Farmers Insurance Open v San Diegu, sdělil reportérům Golf Channelu, že končí. V rozhovoru smutně konstatoval, že už se na svou hru nemůže dívat a nechce dále trápit ani své příznivce.  Dva dny na to už byl trochu střízlivější ve svých vyjádřeních.

Americký televizní kanál sledoval hvězdu z 1995 Open a US PGA šampióna z roku 1991 za účelem vytvoření reality show ‚Being John Daly‘ (Být Johnem Dalym), která bude uvedena v březnu tohoto roku.

Daly, hrající se sponzorskou výjimkou, zahrál v prvním kole na hřišti Torrey Pines 79 ran a v druhém 71 ran. Výsledek ho hluboce zklamal.

Když se ho reportéři zeptali, jestli by mohl objasnit, co myslí slovem „končí“, kontroverzní Američan odpověděl, že tím myslí konec s golfem. Poté vysvětlil, že již nemůže hrát jako kdysi a soutěžit je pro něj velmi těžké.

Své nekompromisní vyjádření z pátku, kdy ho kamery zastihly zcela frustrovaného, ovšem hned o víkendu o poznání zmírnil. „Mám prostě těžké období, na hřišti sám sobě nedůvěřuji. Pevně ale doufám, že to zase přejde,“ dává svým fanouškům na Twitteru naději, že se na profesionální túry vrátí.

Určitou roli v jeho rozhodování budou hrát i nasmlouvaní sponzoři: „Probíral jsem situaci se svými sponzory a všichni by byli moc rádi, kdybych se do hry vrátil,“ konstatuje Daly. V každém případě zcela zpochybňuje zprávy o tom, že odchází do golfového důchodu: „Důchod? V žádném případě! To jsem nikdy neřekl a zatím neplánuji.“

Daly, kterému je nyní třiačtyřicet, neprošel cutem ani na své první události v tomto roce, na Sony Open na Hawaii, které se hrálo před dvěma týdny.  Původně měl v úmyslu znovu nastartovat svou kariéru po pauze na PGA v první polovině roku 2009, ale to se mu bohužel nepodařilo.

Hrál místo toho na European Tour, kde se zúčastnil deseti událostí. Skončil druhý na Italian Open a sedmadvacátý na Open v Turnberry. Po návratu do USA hrál ještě šestkrát, z čehož dvakrát neprošel cutem a jednou odstoupil.

A kdyby snad jeho golfová kariéra přeci jen skončila, má ještě jeden plán: „Možná bych se porozhlédl po práci golfového komentátora, to je věc, která mě neobyčejně baví…“

Profil a výsledky hráče na www.pgatour.com
Oficiální stránka Johna Dalyho