Další žena mezi muži na PGA Tour?

03.11.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Poté, co Yani Tseng vyhrála turnaj Suzhou Taihu Ladies Open, což byl její jedenáctý triumf v sezóně, se nechala slyšet, že pokud by se jí naskytla příležitost, ráda by si zahrála i na PGA Tour. Turnaj mimochodem vyhrála s velkým náskokem a celkovým výsledkem mínus šestnáct ran.

Nabízí se otázka, na jakém turnaji by měla Yani hrát? Mohla by si například vybrat nějaké místo, kde se ještě nikdy nehrál turnaj LPGA, aby měla nějakou změnu. Na Ladies European Tour vyhrála Yani letos již počtvrté. Z počátku roku vyhrála ISPS Handa Women’s Australian Open a Australian Masters, což jí zajistilo posun na špičku žebříčku již v únoru a pak také vyhrála British Open.

Na turnaji v Číně se poprvé přiznala, že by se ráda ještě zdokonalila a například se něco naučila na turnajích od svých mužských kolegů. Taiwanská hvězda. Nebyla by zdaleka první. Prominentní hráčky LPGA, jako například bývalá švédská profesionálka, Annika Sorenstam, nebo Američanka Michelle Wie to zkusily, ale ani jedné se nepodařilo projít cutem ani v jednom z turnajů, kterých se zúčastnily. Odborníci si ale myslí, že by Yani šance měla, jelikož na rozdíl od svých kolegyň má výbornou schopnost kombinace dlouhé a krátké hry. Má velmi dlouhé údery, výborně patuje a navíc s velkou převahou dominuje ženskému golfu. Hrou na PGA by si navíc zajistila větší mediální pozornost, což by ji pomohlo po stránce shánění partnerů. Tseng se ale vyjádřila, že pokud by takovou možnost dostala, hrála by jen pro potěšení.

 

Aneta Zárubová