ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Další slavné »dřevo« má titul

13.02.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na golfu je dřeva habaděj. V bagu skoro vždycky, ve flightu často… V profesionálním golfu jich také není málo, vždyť anglicky se dřevo řekne wood. Nejúspěšnější je Tiger Woods, nyní svůj první turnaj vyhrála jeho neteř Cheyenne Woods, kdysi na greenech řádil zoufalý Craig Wood.

Ten býval velkou hvězdou světového golfu v první polovině 20. století. Muž z amerického Lake Placid byl dlouho znám jako nejlepší profesionál, který nikdy nevyhrál major, protože několikrát skončil na druhém místě. I po prohraném play-off.

Na Masters v roce 1935 se již v klubovně téměř radoval z titulu, když Gene Sarazen předvedl v Augustě mj. na patnácté jamce albatros, známý jako »úder, který obletěl celý svět«. Craig se nakonec dočkal v roce 1941, kdy vyhrál Masters a US Open.

Psát o úspěších Tigera Woodse je nošením dříví do lesa. V závratné kariéře i s dřevěným jménem vyhrál 79 turnajů na PGA Tour a má na kontě 14 titulů z major akcí. Jak uspějí jeho děti Charlie Axel Woods a Sam Alexis Woods?

V zámořské sérii objevíte i jméno Willie Wood. To je pravý opak Tigera, protože zkušený Američan sice hraje profesionálně již od roku 1983, ale vyhrál až dva podniky na seniorské Champions Tour.

Na European Tour je díky vysoké postavě nepřehlédnutelnou osobou Angličan Chris Wood. Diváci ho mohli vidět i v Čeladné na Czech Open, loni v lednu se dočkal a získal na Qatar Masters první turnajový vavřín.

Na dámské LPGA Tour se  jméno Woods zatím nevyskytuje. Cheyenne neuspěla v Q-School a srovnávání se slavným strýčkem se zatím vyhýbá tím, že zamířila hrát za oceán. V americké sérii tak zůstala pouze krajanka Carri Wood, která má na kontě pouze jedno umístění v Top 10. Další dřevo ve městě…

Cheyenne, jejíž otec je nevlastním Tigerovým bratrem, minulý týden poznala poprvé v kariéře radost ze získání velkého turnajového titulu, vyhrála turnaj série Ladies European Tour v Austrálii.

Třiadvacetiletá hráčka se stala profesionálkou v roce 2012 a hned získala vítězství na nižší sérii SunCoast Tour. O svých kvalitách přesvědčila již loni v Dýšině, kde byla dlouho ve hře o titul.

Počet přečtení: 1 431
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017