Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Masters 3. kolo – do čela Dredge

23.08.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Bradley Dredge

European Tour D+D Real Czech Masters, Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd

(dotace 1 milion eur – necelých 28 milionů korun)

Sobota, 23. srpna – 3. kolo
Nájezd krajana Bradleyho Dredge sesadil Jamieho Donaldsona z vedoucí pozice. Zaujal ji prvně jmenovaný Velšan, a to díky výkonu 66 ran (-6). „V roce 2012 jsem přišel o kartu a měl jsem nějaké zdravotní problémy. Moje kategorie je nízké, takže potřebuju hrát dobře. Doufám, že se mi to bude dařit a dostanu se z toho,“ řekl nový lídr. Skóre nejlepšího muže se posunulo na -12, zatímco Donaldson je o dva údery zpět. V sobotu se zlepšil jen mírně, hrál 71 (-1) a ještě se o druhé místo v průběžném pořadí musí dělit s Dánem Sörenem Kjeldsenem, autorem výkonu 68 (-4). Francouz Grégory Bourdy zapsal totožný výsledek jako jeho partner ve finálovém flightu a klesl na čtvrtou příčku.

Když Donaldson odpálil dvě perfektní rány na skórovací pětiparové jedničce a připravil si pozici pro eagle, mohla se i z třetího hracího dne stát jeho volná jízda. Zvlášť když pak se štěstím proměnil putt, při němž míč objel hranu jamky téměř po celém obvodu, než do ní spadl. Po „povinném“ birdie na čtyřce však přišla první komplikace v podobě prvního bogey a dalšími dvěma birdie na jamkách 7 a 9 orámoval osmatřicetiletý favorit díky skvělým puttům double bogey z osmičky, kde poslal pitch do vysokého roughu a vzápětí dal krátký chip. „Měl jsem na to, abych vedení udržel, hra byla dobrá, ale udělal jsem několik lajdáckých chyb, to je golf,“ smířil se Velšan s danou situací. Zezadu se na něj začali tlačit konkurenti, i když ne Bourdy ani Lee Slattery, kteří s ním tvořili závěrečnou trojku. Posledně jmenovaný Angličan se dokonce postupně propadl do páté desítky leaderboardu.

„Ne že bych trefoval míče nejlíp, jak umím, ale skóroval jsem,“ zhodnotil lakonicky Dredge. Jeho trpělivá hra začala nabírat akceleraci od devítky, kde jednačtyřicetiletý Velšan zapsal druhé birdie. Další čtyři přišla mezi jedenáctkou a patnáctkou, zejména díky přesně mířeným útokům na pin pozice s úspěšnými putty z kratší a střední vzdálenosti. Pozdější lídr útočil i na osmnáctém greenu, ale těsně neuspěl. Možná, že našel nejlepší recept na Albatross, protože po čtyřiapadesáti odehraných jamkách má na kontě pouze jediné bogey, na čtyřparové osmičce v prvním kole. A žádné birdie nemá ze zdejších tříparů.

Donaldson mohl být těsně za svým krajanem samostatně druhý, ale druhou ránu na osmnáctý green měl krátkou a míč ještě běžel zpátky směrem k vodě. Putt z vyššího střihu trávy byl příliš rychlý a prudký, směrem zpět nedokázal nejlepší muž první poloviny turnaje dopravit balon do jamky a hrál bogey.

Další pořadí: 17. Sullivan, Paul Lawrie (-5), 43. Aguilar, Hatton, Luiten (-2), 55. Willett, Uihlein (-1), 68. Grillo (+1).

Top 10 třetího kola:

Video – záběry ze hry:

 

Odkazy: … Hřiště AlbatrossHřiště na satelitní mapěStránky Czech MastersFacebook Czech MastersCzechmasters. na Golf.czStránka turnaje na European TourStránky promotéra RelmostWebkamera na hřišti

.