D+D Real Czech Masters, 1. kolo

21.08.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jamie Donaldson

European Tour D+D Real Czech Masters, Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd
(dotace 1 milion eur – necelých 28 milionů korun)

Čtvrtek, 21. srpna: 1. kolo

Vynikající závěr Jamieho Donaldsona vynesl velšskému hráči vedení za výkon 66 ran (-6). Jeden z favoritů turnaje zapsal birdie na jamkách 17 i 18 a vydělil se z plejády těch, kteří v tu chvíli měli na kontě výsledek -4. „Bylo to těžké. Nejdřív foukalo, pak sice vítr ustal, ale druhá devítka je obtížná. Výsledek je skvělý,“ řekl lídr. Druhé místo patří se ztrátou jednoho úderu Švédovi Mikaelu Lundbergovi, o třetí se dělí plných deset golfistů.

Čechům se tolik nedařilo, nejblíž předpokládanému cutu je Lukáš Tintěra, jehož 75 ran (+3) řadí na 117. místo. Stanislav Matuš a amatér Vítek Novák byli o ránu horší, zbylých sedm krajanů se v leaderboardu řadí do poslední dvacítky.

Donaldson potřebuje potvrdit své místo v rydercupovém týmu Evropy a vítězství by mu zajistilo dost bodů na to, aby je nemusel střádat ještě za týden v Itálii. „Vím, o co v tomto týdnu jde, mým úkolem prostě je udělat to. Jsem v dobré pozici, ještě zbývá počínat si tak v dalších třech dnech,“ dodal Velšan. Jeho konkurenti v soupeření o účast v Ryder Cupu Stephen Gallacher a Joost Luiten hráli 70 (-2), neztrácejí tedy toli.

Další pořadí: 13. Sullivan (-3), 22. Luiten, Gallacher (-2), 62. Wiesberger, Fleetwood, Baldwin (E), 98. Dyson (+2), 131. Colsaerts (+4), 140. O. Fisher (+5).

Top 10 prvního kola a čeští hráči:

 

Adam Rajmont Stanislav Matuš


 

Ice Bucket Challenge na Albatrossu – Bernd Wiesberger a Joost Luiten

Sledovali jsme on-line:
19:00
Dlouho to vypadalo, že Stanislav Matuš bude nejlepším Čechem v turnaji, druhá devítka mu však nevyšla, ze čtyř bogey hrál navíc dvě na předposlední a poslední jamce. Po posledním úderu navíc v jeho rukou praskl shaft hráčova putteru: „Velká katastrofa. Putter mě úplně zklamal, v takové míře se mi to nikdy nestalo. Dal jsem čtyři nebo pět trojputtů. Nešlo mi to ani na první devítce, začal jsem víc tlačit, šel jsem po pinech a párkrát jsem netrefil green. Přitom jsem v posledních týdnech patoval celkem dobře. Zítra do toho půjdu znovu, pokusím se zahrát líp.“

18:20
Novým lídrem se stal Jamie Donaldson z Walesu, jenž jako první dostal denní skóre na hodnotu 66 ran (-6). Dosáhl toho skvělým finišem v podobě čtyř birdie na jamkách 12, 14, 17 a 18.

16:30
Prvním Čechem, jemuž se podařilo zvládnout devítku v paru, se stal Stanislav Matuš. Vyrazil do hry z prvního odpaliště, zapsal dvě birdie (jamky 2 a 7) i dvě bogey (jamky 5 a 6).

Leaderboard zde

16:00
Jeden z lídrů Angličan Kenneth Ferrie, jenž po ztrátě karty na European Tour startuje na sponzorskou pozvánku, ke své řadě šesti birdie v úvodu kola poznamenal: „Na první devítce je spousta jamek na wedge. Když se vám povedou a jste schopni dát putty, máte to. Druhá devítka je složitější, je tam několik greenů, co si s vámi pohrají.“

14:30
První eagle turnaje zahrál Angličan Lee Slattery na pětiparové dvanácté jamce, kterou absolvoval jako svou třetí. Zařadil za něj sérii birdie – birdie – bogey. Druhým, komu se totéž a na téže jamce podařilo, byl Francouz Gary Stal. Třetím do party je Dán Sören Kjeldsen.

14:10
Vítek Novák
odešel ze hřiště rozčarován ze série čtyř bogey mezi čtrnáctou a sedmnáctou jamkou, Po níž z oblasti předpokládaného cutu klesl až do druhé stovky průběžného pořadí: Na čtrnáctce jsem dal trojputt, přitom na všechny jsem byl dobře zkoncentrovaný. Na patnáctce jsem chytil flyer, měl jsem nadějný chip in, ale na to nemohu spoléhat. Na sedmnáctce byl metrový putt, dal jsem ho, kam jsem chtěl, ale nespadl tam. Nerozumím tomu. Jinak jsem hrál super golf, docela agresivní, pokud to na tomhle hřišti jde. Když zítra budu hrát stejně a když to tam bude padat, šance na cut bude reálná.“

14:00
Nejlepší skóre se posunulo na 68 (-4). Zahráli ho Angličané Paul Waring, Kenneth Ferrie a Danny Willett s Američanem Johnem Hahnem a Jihoafričanem Keithem Hornem.

13:30

Adam Rajmont byl rozmrzelý z toho, jak kolo dokončil. Vinou dvou bogey na jamách 14 a 15 a hlavně double bogey na sedmnáctce klesl na konečné skóre 78 (+6): „Hrál jsem docela hezký golf, výsledek tomu neodpovídá. Zkazil jsem konec, v poslední době se mi to stává často a musím přijít na to, s tím dělat. Je tu vysoký rough i semirough, greeny mají rychlost dvanáct stop, moc jsme na tom nemohli trénovat, před čtrnácti dny, když jsem tu byl, hřiště bylo úplně jiné, kvůli bežným hráčům měly třeba greeny jen osm stop. Měl jsem ve flightu super příjemné parťáky, byli to starší chlapi, moc příjemní. Když oni udělají chybu, zachrání to. My to ještě tak nedokážeme.“

13:20
V prvních dohraných flightech stanovili nejlepší hráči vedoucí skóre v klubovně na 69 (-3). Dosáhli ho Angličan Sam Walker, Skot Craig Lee a Španěl Javier Colomo.

13:00
Petr Dědek mladší
zahrál birdie na první jamce a držel se po sedm jamek na -1, double bogey na osmičce odstartovalo jeho sešup na konečných 79 (+7): „Ze začátku to bylo super, užíval jsem si to. Pak mě dostihlo nachlazení. Včera jsem kvůli němu málo trénoval a dnes mi na druhé devítce došly síly. V zásadě to šlo, hřiště bylo perfektně připravené. Uvidíme, jak mi zítra bude, zkusím dohnat, co půjde.“

11:00
Skvělý start má za sebou Angličan Kenneth Ferrie, jenž zahrál od první do šesté jamky šest birdie za sebou. Na sedmé si pohoršil vinou bogey, první devítka za -5 je však hned zkraje prvním výrazným počinem turnaje. Jihoafričan Keith Horne začal svého předchůdce napodobovat a nastřádal v úvodních částech hřiště čtyři birdie.

8:15
Vinou bouřky se start turnaje zpozdil o hodinu. Odpolední flighty vyjdou na hřiště o 50 minut déle než v původním rozpisu.

 

Odkazy: … Hřiště Albatross … Hřiště na satelitní mapě … Stránky Czech Masters … Facebook Czech Masters … Czechmasters. na Golf.cz… Stránka turnaje na European TourStránky promotéra Relmost … Webkamera na hřišti

 

 

.