Czech Masters Pro-Am, den nultý, zábavný

21.08.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Lukas Tintěra

European Tour – D+D Real Czech Masters, Vysoký Újezd, Česko (21. – 24.8.2014)

Den před prvním ostrým kolem byl uvolněný a byl věnován především Pro-Amu. O ten byl obrovský zájem, hrálo 52 čtyřčlenných flightů a byl rozdělen na dopolední a odpolední část.  Hrál se neobvyklý formát „tvůj přítel par“, kde se bodovaly pouze berdíky.
Zahrát si s evropskými profesionály byl pro české golfisty veliký zážitek, což potvrzovala většina přicházející z hřiště. Kdy si zahraju s Colsaertem, Levetem, Hennigssonem nebo Luitenem, libovali si hráči. Hru si pochvalovali i přesto, že občas potřebovali dva údery a více, než došli k drivu svého profíka.
„Jsou moc dlouzí, durdil se pobaveně motolský Zdeněk Švanda. Na drivingu přepálili síť a rozbili mi zadní okno u auta. Škoda, že nevím kdo to byl, mohl bych se vychloubat že mi okno rozbil nějaký vítěz majoru,“ smál se Švanda.“

Pro-Am se protáhl, startovalo se ve čtvrt na osm ráno a poslední flighty docházely před osmou večer.  Zvítězil flight vedený Johnem Parrym.

Pořadatel k vyhlášení vítězů Pro-Amu přidal také vyhlášení Trouble Shotu ve prospěch nadace Dobrý skutek, které přineslo téměř 30.000 kč.

Příjemný den a večer uzavřela volba Miss Czech Masters. Stala se jí líbezná Tereza Polášková, která kromě korunky a darů obdržela také přímý postup do finále letošní MissGolf.

Čtvrteční první kolo začíná startem prvního flightu v 7:15, z jedničky i desítky ve kterých půjdou Češi Adam Rajmont a Petr Dědek jr.

Kompletní startovka zde

Odkazy: … Hřiště AlbatrossHřiště na satelitní mapěStránky Czech MastersFacebook Czech MastersCzechmasters. na Golf.czStránka turnaje na European TourStránky promotéra RelmostWebkamera na hřišti

 

.