Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

D+D Real Czech Challenge – zvítězil Minkyu Kim

27.05.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Vítěz Minkyu Kin

Vítěz Minkyu Kin

Challenge Tour – D+D Real Czech Challenge, Dříteč
(24.5. – 27.5.2018)

Neděle – finálové kolo
Zvítězil sedmnáctiletý Korejec Minkyu Kim. Profesionálem se stal teprve loni. Kunětickou horu zdolal skvělým  výsledkem 67,66,69,66 (-20). Z rukou promotéra Petra Dědka převzal šek na 29.600 Eur.
Druhé místo obsadil Švéd Sebeastian Soderberg (-17). Na třetí příčce (-14) se nashromáždili čtyři hráči: Američan Shwan Kim, Švéd Simon Forstrom, Španěl Adri Arnaus a Jihoafričan Athony Michael.

Dnešek byl den amatéra Šimona Zacha. Jeden z pěti Čechů a jediný amatér, kteří prošli cutem se v posledním kole rozehrál k parádnímu výkonu.  Sedm birdie a dvě bogey dalo výsledek 67 ran, pět pod par a posunulo Zacha o 34 pozic na konečné 25. místo (-7), které sdílí s Filipem Mrůzkem. Tomu už se v posledním kole tolik nedařilo, donesl 73 ran, jednu nad par. Mrůzek jako profesionál obdržel 1.628 Eur, Zach jako amatér nedostal nic.

Jan Cafourek a Aleš Kořínek společně obsadili 46. příčku se skore -3, Dan Suchan skončil na 69. pozici (+3).

Čísla naznačují velikosti úspěchu českých barev. Ruku na srdce: málokdo počítal s pěti Čechy ve finálových kolech a se dvěma z nich dokonce mezi nejlepšími pětadvaceti. To už není blýskání na lepší časy, to už lepší časy jsou.
Před šesti lety se zjevil promotér Petr Dědek a jako deus ex machina přivedl do prázdného Česka Challenge Tour. Do pěti let si přál českého hráče na European Tour. Dnes už tam  Češi hrají a v Challenge Tour se derou mezi nejlepší. Tak teď už jenom ten pomník …

Další pozice: 7. Hansen, Forrest (-13), 10. Fahrbring, Lima (-12), 16. Kunzechbacher (-10), 20. Saxton, Linard (-9), 31. Lengden, Papadatos, Perrier (-6), 35. Meronk (-5), 46. McGowan (-3), 55. Gradecki (-1).

Konečné pořadí

 

foto Ivan Paggio, Ota Mrákota

.

Mruzek3kOM

Filip Mrůzek

Sobota – 3. kolo
Filip Mrůzek pokračuje v životním výkonu. Dnes hrál pět birdie a dvě bogey, 69 ran, tři pod par. Z 16. místa se posunul mezi deset nejlepších na 10. místo (-8). Z pěti Čechů, kteří prošli do víkendových kole je nejvýše umístěný na výsledkové listině.
Druhým Čechem v pořadí je Aleš Kořínek na 42. místě (-3). Jediný amatér v poli Šimon Zach přespí na 50. místě (-2). O ránu dále je na 59. pozici Jan Cafourek (-1). Pořadí Čechů uzavírá na 67. místě Daniel Suchan (+2).

Vedoucí hráč předchozích dvou kol Thomas Linard se ve třetím kole podstatně zhoršil a odsunul se na 5. příčku (-10). Po třech hracích dnech je v čele Korejec Minkyu Kim (-14) před Švédem Soderbergerem (-12). Třetí pozici (-11) dělí Jihoafričan Anthony Michael a Dán Joachim Hansen (-11).

Další pozice: 5. Arnaus (-10), 7. Iten, Forrest (-6), 10. Saxto, Lima (-8), 14. Perrier, Kunzenbacher (-7), 24. Fahrbring (-6), 50. Papadatos, Gradecki, Meronk, Lengden (-2). 

Leaderboard

Fotogalerie Oty Mrákoty – Relmost

foto Ota Mrákota Relmost

.

.

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek

Pátek – 2. kolo
Lze hovořit o velikém úspěchu, protože to tu ještě nebylo. Do finálových kol D+D Real Czech Challenge prošlo pět českých hráčů. O víkendu si zahrají Mrůzek, Kořínek, Cafourek, Suchan a amatér Šimon Zach.
Filip Mrůzek zahrál v druhém kole fantasticky. Čistých šest birdie, 66 ran,  ho vymrštilo z 82. místa na 16. pozici (-5),  do zóny bezpečného postupu a víkendových kol.
Aleš Kořínek (-3) postoupil díky skvělému výkonu, když v druhém kole zahrál tři pod, s jedním eagle. Jan Cafourek (-2) se v druhém kole o dvě rány zhoršil, měl však nahráno z prvního kola a prošel s rezervou jednoho úderu. Velikým a příjemným překvapením je postup Dana Suchana (-2).
Očekávání splnil náš nejlepší amatér Šimon Zach. V druhém kole pořádně zabral, zahrál 69 ran a dosáhl přesně na postupovou hranici (-1) pro 60 nejlepších.

Šance na dobré umístění zahodil amatér Matyáš Zapletal. Po včerejším skvělém kole za 70 ran donesl dnes o celý tucet ran více a propadl se o spoustu desítek místo do druhé stovky pořadí. S celkovým skore +8 do víkendových kol nepostoupí.
Stanislav Matuš hrál 72 ran, v paru, celkem +1 a k postupu mu chyběly dvě rány. Petr Gál (+3), Ondřej Lieser (+4), Jakub Bareš (+5) jsou cutu příliš vzdáleni. Do dalších kol už nenastoupí.

Vedení si udržel Francouz Thomas Linard (-12) před Korejcem Kimem (-11) a Dánem Hansenem (-9).

Další pozice:  4. Forrest (-8), 6. Soderbeg, Arnaus (-7), 13. Lima, Kunzenbacher (-6), 25. Saxton (-4), 38. Fahrbring, Lengden, McGowan, Meronk  (-2), 52. Papadatos, Gradecki, Perrier, Del Moral (-1).
Cutem neprošli: Mejow, Johnston, Brun, Sjöholm, Hoey, Van West,  Pastor, Ahokas.

Leaderboard

Pozice českých hráčů

Cesji_2k

Prošli cutem – Fotogalerie Oty Mrákoty

foto Ota Mrákora Relmost

Video – Filip Mrůzek – poslední putt a pusa Štěpánce

.

.

Thomas Linard

Thomas Linard

Čtvrtek – 1. kolo
Z českých hráčů se v prvním kole dařilo nejlépe Janu Cafourkovi a amatéru Matyáši Zapletalovi. Oba zahráli 70 ran, dvě pod par a zařadili se na 29. pozici (-2).

„První kolo 70 ran (-2), děkuju fanouškům za podporu. Přijďte zas, bylo to super,“ píše Cafourek na svém Facebooku.

Dalším Čechem v pořadí  a posledním s výsledkem pod par je Daniel Suchan na 44. místě (-1). Aleš Kořínek (E) dělí 63. pozici. Stanislav Matuš a Filip Mrůzek dělí 82. místo (+1). Cut pro zítřejší kolo je aktuálně na hodnotě -1.

Vedou Francouz Thomas Linard a Angličan Nathan Kimsey (-7). Linard hřiště dobře zná, dobře se mu tu hraje, v roce 2014 zde zvítězil. Posledních 10 kol na Czech Challenge hrál 65, 70, 70, 69, 65, 73, 69, 64, 67, a 68, což je průměr 68 ran na kolo. O třetí pozici (-6) se dělí Dán Hansen a Němec Schneider.

Hole in One na 13. jamce zahrál Francouz Julien Brun. Je na 44. pozici (-1).

Ve startovním poli jsou tři vítězové předchozích ročníků. Po dnešku vedoucí Thomas Linard vyhrál v roce 2014, Jens Fahrbring v roce 20115 (dnes na 82. místě) a Damien Perrier v roce 2016 (dnes na 29. pozici).  Loňský vítěz Julian Suri raketově postoupil do vyšší ligy. Pravidelně hraje americkou PGA Tour a právě dnes hrál v evropské lize BMW PGA Championship ve Wenthworthu dvě rány nad par.

Další pozice: 5. Kunzenbacher, McGowan (-5) 29. Lengden, Besseling (-2),  44. Papadatos, Meronk, Saxton (-1), 63. Gradecki, Sjöholm (E), 82. Fahrbring (+1), 102. Van West, Del Moral, Johnston (+2), 132. Mejow (+4).

Leaderboard

Pozice českých hráčů

Cesji_1k

fotogalerie Oty Mrákoty – Relmost

foto Ota Mrákota Relmost.

Sestřih 1. kola

.

KunkaAero Pro-Am
Před prvním ostrým kolem proběhl v rámci doprovodného programu na Kunětické Hoře Pro-Am společný turnaj profesionálů a hostů. Zvítězil tým rakouského profíka Matthiase Schwaba, loňské evropské amatérské jedničky, se kterým hráli Jan Holešta, Tomáš Škoch a Jiří Deml.

.

.

.

.

.

foto Ota Mrákota

.

LuňkaLubovnaÚvod
První ze dvou turnajů European Challenge Tour pořádaných letos v Česku se koná o víkendu na Kunětické Hoře. D+D Real Czech Challenge se u nás koná po sedmé. Trvalé dějiště má na skvělém hřišti Golf & Spa  Kunětická Hora.

Z první desítky aktuální žebříčku se na Kunětické Hoře objeví  Hansen, Fahrbring, Lengden, Mejow,Papdatos a Johnston.
Turnaje účastní deset českých profesionálů a šest amatérů. Startují Jan Cafourek, Petr Dědek, Petr Gál, Aleš Kořínek, Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Lukáš Tintěra, Tadeáš Sedláček a Daniel Suchan.
Amatérští hráči jsou  Šimon Zach, Matyáš Zapletal, Jiří Zuska, Filip Ráža, David Siwy a čerstvý jamkový mistr Jakub Bareš.

Hrají se 4 kola na hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Hřiště má par 72 a délku 6.709 metrů.
Po druhém kole provede pořadatel cut pro 60 nejlepších a dělená místa.

Turnaj má dotaci 185.000 Eur. Loni zvítězil Američan Julian Suri.

Leaderboard

 

Odkazy:    Golf & Spa Kunětická Hora     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

.