D+D Real Czech Challenge 2019 – Kaskáda

26.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Ross MCGowan a Petr Dědek

Ross MCGowan a Petr Dědek

European Challenge Tour -D+D Real  Czech Challenge, Brno (23. – 26.5.2019)

Neděle – 4. kolo
Angličan Ross McGowan vedl od prvního kola a ani v tom čtvrtém před sebe nikoho nepustil. Hrál třikrát 66 a v posledním kole 68 ran. Zvítězil se skore -18 o čtyři údery před Portugalcem Ricardo Santosem (-14) a o pět před Polákem Adamem Meronkem (-13).

Stanislav Matuš odehrál skvělý, vyrovnaný turnaj s výsledky v rozpětí čtyř úderů (71,70,67,67 -8) a dosáhl na velmi dobré 14. místo. Ve čtyřech kolech hrál šestnáct birdie a osm bogey.
Filip Mrůzek hrál v posledním kole 73 ran, dvě nad par a obsadil konečné 50. místo (E).

Konečné Top 10 a umístění českých hráčů

DDKakada19_Top104kb

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

VideoGowan

foto Ota Mrákota Remost

.

Ross McGowan

Ross McGowan

Sobota – 3. kolo
Ze čtyř Čechů, kteří postoupili do víkendových kolo si nejlépe vedou Stanislav Matuš a Filip Mrůzek.
Matuš zahrál třetí den hluboko pod par, 67 ran s pěti birdie a jediným bogey. Přeskočil Gála a Mrůzka a usadil na 20. místě (-5). Sestupná tendence jeho skore 71,70,67 a skutečnost, že po tři kola nezahrál hůře než bogey, je příslibem ještě lepšího umístění.
Skvěle hraje i Filip Mrůzek. Třetí kolo došel paru, 71 ran , se třemi birdie a třemi bogey. Je na 38. pozici (-2).

Vedení se nehodlá pustit Angličan Ross McGowan. Vede už od startu úžasně vyrovnaným výkonem 66,66 a 66 ran. Ve třetím kole zahrál čistých pět birdie. S celkovým skore -15 vede o dvě rány před Holanďanem Daanem Huizingem (-13) a o čtyři před Portugalcem Ricardem Santosem (-11).

Top 10 třetího kola a pozice Čechů

DDKakada19_Top103k

Další pozice: 11. Von Delinghausen (-6), 24. Van Driel, Vecchi Fossa (-4), 29. Saxton, Kölbing, Perrier (-3), 38. G.Porteous, Mejow (-2), 44. Bourdy, Stow (-1), 49. Rozner (E), 55. Besseling (+1).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

VideoGowan3k

.

Galerie Oty Mrákoty – Relmost

.

Ross McGowan

Ross McGowan

Pátek – 2. kolo
Obdobně jako loni na Kuňce, kdy historicky poprvé prošlo cutem hned pět hráčů, postupují do víkendových kol letošního D+D Real Czech Challenge čtyři čeští profesionální hráči. V sobotu a neděli budou pokračovat Filip Mrůzek, Petr Gál, Stanislav Matuš, Michal Pospíšil.

V čele se udržel Angličan Ross McGowan (-10), na druhém místě je Francouz Robin Roussel (-8), na třetím Dán Rasmus Hojgaard (-7).

Top 10 druhého kola

DDKakada19_Top102k

Další pozice:   11. Huinzig (-5), 23. Saxton, Meronk (-3), 28. Von Delingausen, Van Driel (-2), 37. G. Porteous, Bourdy (-1), 56. Besseling, Stow, Rozner (E).
Cutem neprošli: Fenasse, Syme, Havret, Lima, Robb, Sciot-Siegrist, Laporta, Gradecki, Decotignies-Lafon.

Pozice českých hráčů

Cesi2k

Galerie Oty Mrákoty

.

Ross McGowan

Ross McGowan

Čtvrtek – 1. kolo
Nejvýše postavenými Čechy na výsledovce jsou po prvním kole Filip Mrůzek a Petr Gál na 23. místě, oba s výsledkem 70 ran, jednu pod par. O ránu zpět jsou na 45. pozici Stanislav Matuš a Daniel Suchan (oba Even par).

V čele turnaje jsou Angličan Ross McGowan a Francouz Robin Roussel (oba -2).
O třetí místo se dělí čtveřice hráčů Arizabaleta, Stalter, Carlson a Fernandez.

Top 10 prvního kola

DDKakada19_Top101k

Pozice českých hráčů

DDRalCesi1k

Leaderboard

Galerie Oty Mrákoty – 1. kolo

 

Golf Brno Kaskáda

Golf Brno Kaskáda

Úvod  (Pavel Poulíček Relmost)
Osmý ročník turnaje D+D Real Czech Challenge se v tomto týdnu uskuteční premiérově v golfovém resortu Kaskáda nedaleko Brna. Akce Challenge Tour se zúčastní také čtrnáct českých hráčů, osm profesionálů a šest amatérů. K vidění budou i hvězdy světového golfu.

Turnaj se na Kaskádu přestěhoval z Kunětické Hory, kde proběhlo sedm předešlých ročníků. Ten osmý se ale už v Brně uskuteční od čtvrtka 23. do neděle 26. května a hrát se bude o 200 000 EUR.

Svou část by z nich rádi ukrojili také čeští profíci Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Daniel Suchan, Petr Gál, Aleš Kořínek, Michal Pospíšil a Lukáš Tintěra. Z amatérů, kteří však o finanční odměny na profesionálních turnajích nehrají, se představí Gordan Brixi, David Siwy, Vojtěch Kostelka, Matyáš Zapletal, David Benák a teprve 15 letý Filip Jakubčík, kterého na světovém golfovém okruhu čeká premiéra.

„Máme radost z toho, že jsme se s pořádáním Challenge Tour přesunuli na Moravu a můžeme ukázat golf světové úrovně také moravským fanouškům. Mají se na co těšit, na Kaskádu dorazí řada bývalých šampionů ale i vycházející hvězdy budoucnosti,“ řekl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, která pořádá také D+D Real Czech Masters, srpnový turnaj European Tour na Albatrossu.

Z hvězd měl na mysli především francouzské duo Grégory Havret a Grégory Bourdy. Prvně jmenovaný vyhrál tři turnaje European Tour a v roce 2010 skončil druhý na slavném US Open. Bourdy získal na European Tour dokonce tituly čtyři a zahrál si jedenáctkrát na turnajích kategorie major.

A také aktuálně nejzářivější vycházející hvězdička je z Francie. Antoine Rozner vyhrál poslední dva turnaje Challenge Tour ve Španělsku a na pražské Zbraslavi, kde triumfoval před dvěma týdny.

Golfových talentů je však na Challenge Tour mnohem více, za všechny pak hovoří příběh Brookse Koepky, nedělního šampiona z PGA Championship. I on začínal na této úrovni a dodnes drží rekord hřiště na Kunětické Hoře, kde se v rámci Czech Challenge představil v roce 2013. Tentokrát se ale bude hrát poprvé na populární Kaskádě.

„Jedná se o tradiční turnajové hřiště, které už prověřilo řadu golfistů především v rámci amatérských šampionátů a pravidelně zde končí také domácí série profesionálů. Jsme rádi, že sem můžeme dovézt ty nejlepší evropské golfisty, kteří pořádně otestují devítky Kamenná a Dřevěná ,“ říká Dědek.

Turnaj, do kterého zasáhne také slovenský profesionál Peter Valášek nebo nejlepší slovenský amatér Pavol Mach, odstartuje ve čtvrtek prvním kolem. Po pátečním druhém přijde na řadu cut pro 60 nejlepších hráčů a všechna dělená místa. O víkendu pak proběhnou třetí a čtvrté, tedy finálové kolo. Pro fanoušky je vstup během celého turnajového týdne zdarma.

Hřiště Kaskáda je nastaveno na par 71 s délkou 6.449 metrů.
Dotace turnaje je 200.000 Eur.

Leaderboard

Odkazy:   Golf Brno   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

D+D Real Czech Challenge – upoutávka

VideoPreview

.