Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech One Top Players Invitational

14.10.2017 | Radovan Vrátný | publikováno v rubrice Novinky
A A A
MruzekFilip_13042017_1

Filip Mrůzek

Czech One Tour – Czech One Top Players Invitational by Ypsilonka and by Golfista roku, Ypsilon Golf Resort, Liberec (14.10.2017)

Zatěžkávací zkouškou dnes prošlo hřiště Ypsilonka u Liberce. Odehrál se zde totiž finálový turnaj CzechOne Tour zároveň s ypsilonským Masters, to vše ve formátu PRO-AM s cannon startem. Nakonec obešlo osmnáctijamkové mistrovské hřiště 28 flightů. Nehrál se však oblíbený Texas Scramble, ale nový formát, ve kterém si i amatéři hráli proti svému osobnímu handicapu. Poklonu před odolností hřiště i ypsilonského personálu vyseklo na 112 hráčů. Pohár pro vítěze si výkonem 66 (-6) odnesl Filip Mrůzek. O ránu za sebou nechal Ondřeje Liesera a Jana Cafourka.

Filip Mrůzek svůj dnešní výkon komentoval slovy: „Hrálo se mi samozřejmě dobře, lépe první devítka. Na té druhé mi trošku odešly paty, dal jsem i trojpat. Byl jsem si jistý v ranách 70 – 90 metrů, vytvářel jsem si skórovací pozice příhrami do 1,5 m od tyče. Hřiště bylo na to, jaké datum je v kalendáři a jaké počasí tu panovalo v minulých týdnech, ve skvělé kondici“.

Ondřej Lieser dnes s Janem Cafourkem dělil druhé místo a stal se celkovým vítězem CzechOne Tour 2017. Ke své dnešní hře moc dodávat nechtěl, pochválil hřiště a postěžoval si na své patování. Po úterním zbraslavském turnaji se začne pomalu chystat k tradičnímu přesunu do Španělska.

Turnaj byl poslední akcí letošní CzechOne Tour, na prize-money pro profesionály bylo rozděleno 103.000 korun, které ještě profíci o polovinu rozmnožili v tombole. Turnaj provázel tradiční ProQuip troubleshot s vítězem Karlem Švehlou, kdy se na dobročinný účel – ypsilonskou golfovou mládež – vybralo 3.600 korun. PRO-AM turnaj vyhrál flight vedený profesionálem Vojtěchem Dostálem s amatéry Michalem Krejčím (Prague Golf Team), Michalem Jeřábkem (ProQuip) a Radovanem Vrátným (CzechOne).

Program letošní CzechOne Tour zakončí v neděli tradiční TPConsulting Media Cup, kde si to ve formátu 6 jamek fourball, 6 jamek foursome a 6 jamek jamkovky rozdají dva novinářské týmy.

Konečné Top 10
VyslToPlayers

Kompletní výsledky

*

KlubovnaYpilon43Úvod
Dvacet nejlepších profesionálů podle žebřičku Czech One Order of Merit 2017 a hráči s divokou kartou pořadatele jsou pozváni na závěrečný turnaj sezóny do Liberce. Formátem turnaje je Pro-Am, kdy s jedním profesionálem budou hrát tři amatéři. Výsledky se budou počítat ve dvou kategoriích.

První kategorie s dotací 36.000 kč je Pro-Am, ve které profesionálové hrají na rány a amatéři na body Stableford. Vítěz Pro-Am bude nejvyšší součet stablefordových bodů celé skupiny a obdrží částku 8.000 Kč. Profesionálové se v této kategorii  počítají s hendikepem nula.

Druhou kategorií jsou Profesionálové, kteří hrají na rány s dotací 103.000 Kč, ze kterých je pro vítěze připraveno 20.000 Kč.

Odkazy:    Ypsilon Gof Resort    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Order of Merit Czech One