Czech PGA Tour: Sezona 2015 startuje

08.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Roman Šebrle a Šideri Váňová

Česká profesionální golfová Tour  vstupuje do druhého ročníku.

Turnajový kalendář Czech PGA Tour je rozčleněn do časových i geografických „swingů“.  První se odehraje mezi 10. a 21. dubnem na hřištích Konopiště, Black Bridge a Ypsilonka.

Vítěz dubnového swingu získá kartu na turnaj série Challenge Tour hraný pod názvem The Northern Ireland Open in Association with Sphere Global and Ulster Bank v srpnu v Severním Irsku.

„Co když ale vyhraje žena?“ ptala se na tiskové konfereci Czech PGA Tour profesionální hráčka Šideri Váňová.

„To bude problém, v tom případě to nebudeme moc medializovat,“ odpověděli jí s úsměvem organizátoři.

Co je smyslem zavedení swingů?

„Cílem je zatraktivnit turnaje pro zahraniční hráče a hráčům českým umožnit plánovat si své turnajové účasti i případné dovolené a zahraniční výjezdy s lepším komfortem,“ uvedl Radovan Vrátný z Czech PGA Tour.

Druhým swingem je Slovensko, moravský dvojboj v květnu.

Začíná se tradiční skalickou Hant Trophy (9. – 12. 5.) a jarní program vyvrcholí turnajem UNIQUA Czech PGA Austerlitz & Golf Trophy na hřišti ve Slavkově od 17. do 19. května.

České majory

Kalendář Czech PGA Tour obsahuje čtyři Majory. Konkrétně MČR na jamky v Mladé Boleslavi, MČR na rány na Ypsilonce, společný turnaj s Hospodářskou komorou České republiky na Casa Sereně (všechny tři v srpnu) a SurGal Clinic Grand Finále v říjnu na Kaskádě.

Turnajový kalendář zároveň poskytuje spoustu příležitostí i pro amatérské hráče zahrát si v rámci PRO-AMů či amatérských turnajů a být na vlastní kůži účastníkem Tour.

„Loňský rok byl pro nás sbíráním zkušeností. Nijak jinak než si vše odpracovat se nedají nabýt. Letos na těchto zkušenostech stavíme, ať už jde o pořádání turnajů či jejich sdružování do swingů. Věříme, že naši zákazníci, tj. profesionální hráči, všechna vylepšení ocení a stráví s námi příjemnou sezonu,“ okomentoval nadcházející ročník Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Česká 1.

World Corporate Golf Challenge 2015

V rámci květnového turnaje UNIQA Czech PGA Austerlitz & Golf Trophy ve středu 20. května se bude konat i partnerský turnaj hraný jako Firemní pohár. Ten bude současně i národním finále World Corporate Golf Challenge 2015.

Vítězný firemní dvoučlenný tým získá právo účasti na Světovém finále, které se uskuteční 30. 6. – 5. 7. v portugalském Cascais. Vítěznému týmu bude hrazena cesta, pobyt i startovné ve světovém finále.

Více o tomto projektu najdete na www.worldcorporategolfchallenge.com.

 

.