Czech PGA Matchplay Championship 2019. Mistrem je Ondřej Lieser

09.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
Mistr PGAC na jamky 2019 Ondřej Lieser

PGAC – Moneta Czech PGA Tour, Czech PGA Matchplay Championship, Mistrovství české PGA na jamky, Kácov
(8. – 9.6.2019)

Neděle – finále
Mistrem české PGA na jamky pro rok 2019 se stal Ondřej Liser. S druhým finalistou Greggem Lavoiem si poradil celkem snadno 5/4. Skončili na čtrnácté jamce, kdy Lieser vedl o pět jamek.
Lieser prošel do finále přes Šebrleho, Mrůzka a Sedláčka.
Lavoie prošel do finále přes Valáška, Friezse a Froňka.
Třetí místo vybojoval Václav Froněk. V zapase útěchy porazil Tadeáše Sedláčka 4/3.

Neděle – semifinále
Gregg Lavoie si snadno poradil s Václavem Froňkem 6/5. Ondřej Lieser porazil Tadeáše Sedláčka až na 17. jamce 2/1.
O titul jamkového mistra začnou ve 13:30 bojovat

Gregg Lavoie a Ondřej Lieser

O třetím místě rozhodne zápas Václava Froňka s Tadeášem Sedláčkem. Začíná ve 13:40.

.

.

.

PAnorama Kácov

Panorama Kácov

Sobota – 2. kolo, čtvrtfinále
Lukáš Tintěra prohrál s Václavem Froňkem 3/2, Gregg Lavoie vyřadil Friezse 1 Up, Tadeáš Sedláček vybojoval vítězství nad Alešem Procházkou 2/1 a Ondřej Lieser vyřadil Filipa Mrůzka 2/1.

Sobota – 1. kolo
V prvním kole nedošlo k žádným překvapením. Svoje zápasy vyhráli papírově nejsilnější Tintěra, Mrůzek a Lieser. Hodně práce měl Tadeáš Sedláček, aby porazil jedinou ženu v turnaji Kateřinu Krásovou až na poslední jamce 1Up.

V sobotních odpoledních hodinách se odehraje 2. kolo. Jako předčasné finále se dá označit zápas několikanásobného jamkového mistra PGAC Filipa Mrůzka s Ondřejem Lieserem.

.

..

Úvod
Týden po mistrovství na rány na Karlštejně se na hřišti Panorama v Kácově koná  šampionát České PGA na jamky. Kvalifikace se nehrála, pro nasazení do šestnáctimístného pavouka jamkovky mělo být použito 14 pozic z konečného pořadí z mistrovství PGAC na Karlštejně na rány a dvě divoké karty.
Z Top 14 na rány se neúčastní Stanislav Matuš, Lucie Hinnerová, Rudolf Nechanický jr., Petr Němeček, Filip Ráža  a Vojta Dostál.  Divoké karty obdrželi Milan Vantuch, Václav Froněk a zbylo místo pro jedinou ženu, Kateřinu Krásovou.

Dotace mistrovství je 100.000 Kč, pro nového mistra je připraveno 35.000 Kč.

Ředitelkou mistrovství je Barbora Barcalová, hlavním rozhodčím Roman Nagy.

Odkazy:   GC Panorama   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje