Czech Mid-Amateur Tour 2011 – na Karlštejně vítězí Mašín a Šubrtová

23.05.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Druhý letošní turnaj kategorie Major odehráli midi na osmnáctce Golf Resortu Karlštejn. Výborně připravené hřiště a krásné slunečné počasí asi nejvíc svědčilo Emanuelu Mašínovi, který si tak stejně jako desetibojař Roman Šebrle, vítěz premiérového turnaje v Mladé Boleslavi, vybojoval přímý postup do čtvrtfinále PlayOffs.

S jubilejním 10. ročníkem mid-amatérské soutěže přichází zcela nový model, který opustil uzavřenou skupinu hráčů a nabídl tak možnost zkusit si zahrát prestižní soutěž velké skupině golfistů ve věku nad 35 let (muži) a nad 30 let (ženy). Pokud jste ještě o těchto změnách neslyšeli, naleznete vše včetně propozic na nových stránkách www.mid-golf.cz.

Letošní krásné počasí s téměř letními teplotami českým hřištím opravdu svědčí, což jenom potvrdila karlštejnská osmnáctka, kterou midi koncem května zastihli ve skvělé kondici. A vzhledem k perfektnímu stavu hřiště, pečlivě upraveným fervejím a nízko střiženému roughu určitě odpustili trochu pomalejší grýny. O tom, že na Karlštejně ani chvilku nezahálí, svědčí například i nově vybudované parkoviště, které by jim mohla mnohá hřiště závidět. Velké poděkování za skvělou práci proto patří Mirko Grossmannovi a jeho týmu.

Ale zpět k soutěži. Jako tradičně startovaly první dámy a svou vynikající golfovou formu potvrdila loňská absolutní vítězka Markéta Šubrtová, která svým soupeřkám doslova nedala šanci a za skvělý výkon 79 si z Karlštejna odvezla zasloužené zlato. Vyměnila si tak pozici s vítězkou prvního letošního Major turnaje Martinou Plachou, která za Markétou zaostala o pět ran a za solidních 84 brala stříbro. Bronz vybojovala Iveta Uhrová za výkon 86.

V mužské kategorii odehráli skvělý výsledek hned dva hráči, ale lepší druhá devítka nakonec rozhodla, že se z prvenství radoval Emanuel Mašín (75). Stříbro tak „zbylo“ na Pavla Vilimovského (75). Uznání si rovněž zaslouží bronzový Daniel Knebl za skvělých 77 ran.

Další Major turnaj je připraven 9.6. na Kunětické hoře. A pokud nechcete tak dlouho čekat, díky zcela novému systému soutěže si můžete ještě před „Kuňkou“ zahrát rovněž na některém z našich partnerských hřišť, konkrétně 1.6. v Olomouci nebo 7.6. na brněnské Kaskádě. Všechny detaily naleznete na www.mid-golf.cz.

Ilja Ehrenberger