obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Czech Masters – zvítězil Haydn Porteous

31.08.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
WinnerPorteous129

Haydn Porteous

European Tour – D+D Real Czech Masters, Praha
(31.8. -3.9.2017)

Neděle – finálové kolo
Lee Slattery vedení neudržel. V poledním kole zahrál víc bogey než berdíků a přinesl 73 ran, jednu na par. O dvě rány ho předstihl Jihofričan Haydn Porteous s šesti birdie a třemi bogey, třemi ranami pod parem. Zvítězil s celkovým skore -13 a převzal z rukou Petra Dědka trofej i  šek na 166.660 Eur.
O třetí místo se podělili Angličan Tom Lewis a Švéd Portus Widegreen (-10).
Lee Westwood na závěr mohutně finišoval, zahrál 68 ran a dotáhl to až na konečné 9. místo (-7).

Loňský vítěz Paul Peterson skončil osmnáctý. Předloňský vítěz Thomas Pieters v posledním kole pohořel, hrál 83 ran, jedenáct nad par a propadl na konečnou 66. pozici.

Další umístění:  5. Pepperel (-8), 9. Manassero (-7), 14. G.Porteous (-4), 16. Wiegele (-4), 25. Donaldson, Frittelli (-3), 34. Suri (-2), 43. GAllacher, E), 54. Perrier, Fitzpatrick (+2), 59. Sjöholm (+3).

Konečné pořadí

foto © Relmost, Ota Mrákota*f

*oto

Slattery129

Lee Slattery

Sobota – třetí kolo
Lee Slattery exceloval i ve třetím kole. Zahrál čistých pět birdie, 67 ran a zůstává ve vedení Czech Masters (-12). Na druhé místo se posunul Jihoafričan Haydn Porteous (-10). Na třetí pozici se vrátil Švéd Pontus Widegren (-8).

Turnaj na Albatrossu je katastrofou hvězd a českých hráčů. Cutem po v sobotu dopoledne dohrávaném druhém kole neprošli Martin Kaymer, Darren Clarke, John Daly a ani jeden z českých hráčů. Další hvězda turnaje Lee Westwood je až ve třetí desítce pořadí.

Z Čechů byli nejblíže cutu Mrůzek a Kořínek, kteří dohráli už v pátek se skore +2 a čekali, jestli cut z páteční hodnoty +1 nepohne blíže v sobotní dohrávce 2. kola. Nepohnul.  Ve hře byli ještě Petr Nič a Petr Gál (oba +3), kteří mohli projít cutem, kdyby srazili skore o dvě rány. K tomu nedošlo, oba své skore naopak výrazně navýšili a do posledních kol nepostoupili. Finálová kola se tedy hrají už bez českých hráčů.

Leaderboard

*

Slattery2

Lee Slattery

Pátek – 2. kolo
Celý den pršelo a kolem druhé hodiny pořadatel druhé kolo přerušil. Kromě deště foukal silný studený vítr, který pocitově ještě více snižovat teplotu okolo 13 stupňů. Hráči na hřišti doslova trpěli.

„Věděli jsme, že bude hodně pršet, a tušili jsme, že se hřiště během dne nejspíše zavře. Kolem druhé hodiny se pořádně rozpršelo a už to nešlo,“ řekl Zdeněk Jehlička, Head of Golf pořádajícího Relmostu. „Už jsme měli ohlasy ze hřiště, že je náhodná voda v bunkerech i na greenech. Hřiště se tak uzavřelo a bude se pokračovat zítra v 7:30 z aktuálních pozic. Poslední flight měl týčkovat na jedničce, takže se očekává, že se zítra dojde druhé kolo kolem 12 hodiny, udělá se cut a zhruba v jednu odstartuje třetí kolo ze dvou odpališť a hráči půjdou po třech. Pokud půjde vše podle plánu, mělo by se zítra stihnout dohrát třetí kolo,“ oznámil Jehlička.

V čele je úžasný Lee Slattery, který má odehraný plný počet jamek. Jakoby déšť nevnímal, zapsal osm birdie a jediné bogey, sedm ran pod par.  Na druhé příčce je Dylan Frittelli. Ten nemá dohráno, přerušil na 4. jamce se skore -6.

Z českých hráčů mají dohrané 2. kolo Mrůzek, Kořínek, Tintěra, Dědek, Suk a Lieser, ale žádná sláva.

Mrůzků pád a následný vzestup už má místo v budoucích učebnicích golfu v kapitole Jak se nevzdát. První devítka se mu ani trochu nepovedla. Po osmi jamkách byl osm ran nad parem s jedním sněhulákem, osmi ranami na čtyřparu. Až na deváté jamce přišlo birdie, které Mrůzka vytrhlo za katastrofy a začal bojovat. Na další jamce eagle, pak birdie a bogey. Zachránil kolo za 77 ran, pět nad par. V součtu s prvním kolem má Mrůzek skore +2 a bude napjatě čekat, jak dopadne zítřejší dohrávka. Ve stejné situaci se stejným skore je i Aleš Kořínek.
Aktuální hranice cutu je +1.

Ve hře o postup do víkendových kol jsou ještě  Petr Nič a Petr Gál (+3), kteří budou zítra ráno hrát druhé kolo celé, nebo skoro celé (Gál má odehrány pouze dvě jamky).

Hvězdy turnaje jsou stále vzadu. Martin Kamer hrál v dešti 76 ran a je na stejné pozici v deváté desítce pořadí s Ničem a Gálem.
Westwood ztrácí kontakt s čelem turnaje. Přerušil na 4. jamce se skore -1. Darren Clarke na tom také není nejlépe. Zítra bude hrát od 4. jamky a je na skore +2.

Českých hráčů je už jenom patnáct. Amatér Daivd Siwy odstoupil.

Leaderboard

foto © Relmost – Ota Mrákota

*

Sinkwin

Callum Shinkwin

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole vede Angličan Callum Shinkwin, jehož osm birdie a dvě bogey daly nejlepší výsledek prvního hracího dne, 66 ran (-6). O třetí pozici se dělí Jihoafričan Dylan Frittelli, Švéd Pontus Widegren a Angličan James Heat (-5).

Hvězdy zústávají pozadu. Němec Martin Kaymer hrál pět birdie, jedno bogey a jedno double bogey. Se skore -1 je v páté desítce pořadí. Na stejném místě se stejným skore je také předloňský vítěz Czech Masters Belgičan Thomas Pieters.

Lee Westwood hrál 70 ran, dvě pod par, s pěti birdie a třemi bogey. Je ve třetí desítce (-2).
Darren Clarke donesl 74 ran, dvě nad par a začíná druhou stovku výsledkové listiny.

Loňský vítěz Američan Peterson je na 13. místě (-3).
Vítěz červencové Challenge na Zbraslavi Garrick Porteous zapsal výsledek -2 a je ve čtvrté desítce.

Obrovským překvapením bylo prvních deset jamek Petra Dědka juniora, kdy se díky pěti birdie dostal na chvíli až na druhé místo průběžného pořadí. V odpoledním dešti  ale zázrak odezněl a následujících pět bogey vrátilo Dědka do paru a odeslalo do šesté desítky pořadí.

Z šestnácti českých vlajek je dvanáct v druhé stovce a na konci výsledkové listiny. Z Čechů jsou zatím nejvýše a v pásmu předpokládaného postupu cutem Filip Mrůzek (-3), Petr Dědek jr. a Lukáš Tintěra (E).
Mrůzek je jediným českým hráčem s výsledkem pod par.

Předpokládaný cut po druhém kole je aktuálně na hodnotě Even par.

Další pozice:  5. Suri (-4), 13. Donaldson, Manassero, Bourdy, Wiegele, Donaldson, 27. Fitzpatrick (-2), 45. Paratore -1), 53. Rai (E), 79. Lipsky, Perrier, Sjoholm (+1), 101. Daly (+2).

Pozice českých hráčů:

Cesi1kolo

Leaderboard

*

Logo_CzechMastersÚvod
Nejvýznamnější golfová akce na českém území přichází. Čtvrtý ročník turnaj série European Tour D+D Real Czech Master se na hřišti Albatross u Prahy začne tento čtvrtek.

Hrát přijedou  významní světoví hráči Martin Kaymer, Lee Westwood, John Daly, Darren Clarke, Thomas Pieters, Matthew Fitzpatrick nebo čerstvý vítěz z Dánska Julian Suri.
Promotér Petr Dědek dává možnost účasti v turnaji aktuálně i patnácti českým hráčům, jedenácti profesionálům a čtyřem amatérům. Jsou to Jan Cafourek, Petr Dědek jr., Petr Gál, Aleš Kořínek, Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, vítěz WGM Beroun Open Petr Nič, Michal Pospíšil, Daniel Suchan, Cyril Suk, Lukáš Tintěra, Vojtěch Kostelka, Roman Kumpošt, David Siwy  a Matyáš Zapletal.

Hřiště Albatross je jedno z nejlepších v České republice. Je na dálnici blízko hlavního města a nedaleko mezinárodního letiště a je předurčeno k velikým akcím. Letos došlo k významným úpravám hřiště. Nejviditelnější je zřejmě přestavba oblíbené tříparové jamky č. 16 kousek od klubovny.

Hřiště Albatross má par 72 a délku 6.827 metrů z černých odpališť.
Loni zvítězil Američan Paul Petterson (-15) před Belgičanem Thomasem Pietersem (-14).

Turnaj bude živě vysílat televizní stanice Nova Action a Golfchannel.

Leaderboard

Odkazy:    Albatross Golf Resort    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje   Facebook   Petr Dědek v České televizi

*

*