Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

D+D Real Czech Masters – 2. kolo

22.08.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jamie Donaldson

European Tour D+D Real Czech Masters, Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd
(dotace 1 milion eur – necelých 28 milionů korun)

Pátek, 22. srpna: 2. kolo
Velšan Jamie Donaldson udržel vedení v turnaji výkonem 69 ran (-3). Dostal se na průběžné skóre -9 a náskok na druhého v pořadí Grégoryho Bourdyho z Francie činí jeden úder. Mezi pěti hráči, kteří se dělí o třetí místo, je i další z favoritů Stephen Gallacher ze Skotska. Češi si víkendový program nezahrají.

„Hrál jsem opět dobře, dal spoustu birdie, i když i nějaká bogey. Jestli si udržím výkonnost z obou odehranách dní i do víkendu, moje nedělní pozice bude velice silná,“ řekl Donaldson s dodatkem, že některé horší rány by si přece jen rád o víkendu odpustil. „Hřiště je skvělé a férové, dává šanci při odpalech a postupně nabízí dost příležitostí zahrát birdie, takže stačí se jich chopit,“ dodal osmatřicetiletý lídr.

Češi se výsledkově zlepšili, ale ani jeden neprošel cutem. Stanislav Matuš se jako jediný po výkonu 70 (-2) vytáhl do první stovky leaderboardu, jednu ránu pod par hrál také Aleš Kořínek. „Je to o zkušenostech. Jeden turnaj nestačí, jdu dopředu hlavně tím, že na nich jsem. Na Challenge jsem třikrát prošel cutem a vím, co k tomu potřebuju. To rozhodování mě posouvá,“ zhodnotil Matuš.

Kořínek k tomu dodal: „Je tady málo partnerů, kteří by se postavili za hráče. Je skvělé, že dostaneme karty na turnaje v zahraničí, ale jedeme tam za svoje. Já jsem teprve nováček, zatím mi finančně pomáhají kamarádi.“ Lukáš Tintěra vyjádřil zklamání za všechny Čechy, protože ani jeden z devíti na startu se nepodívá do hry o víkendu: „Vždycky jsme věřil, že na to máme. Zkušenosti přijdou, je to o maličkostech.“

Další pořadí: 19. Paul Lawrie (-4), 29. Luiten (-3), 38. Sullivan (-2), 51. Willett, Baldwin (-1), 65. Jamieson (E).
Cutem neprošli mj.: Wiesberger, Dyson, Colsaerts, Davies, Henningsson, Levet, O. Fisher.

Top 10 a čeští hráči:


Leaderboard zde

Sledovali jsme on-line

18:00
Pozici nejlepšího českého hráče neudržel Lukáš Tintěra, přestože se o dvě rány zlepšil na 73 (+1). Byl rozmrzelý z toho, že útok na cut se mu po dvojicí birdie na jamkách 4 a 7 vinou double bogey na osmičce (drive do roughu, přehrání greenu a tři putty) začal hroutit: „Cut byl numericky daleko a nemůžu říct, že jsem šťastný. Herně jsem se už dlouho necítil tak dobře. Zase jsem cítil napětí, adrenalin, to mě baví. Kdyby to tam jenom padalo… Řeknu to takhle: dvě birdie na dvě kola, co to je?  Na druhou stranu jsem udělal jen jednu velkou chybu a tři malé. Překvapilo mě, že skóre nevypadá, jak vypadala hra. Malinko mi chybělo uvolnění. Je to o kousíčcích, o maličkostech, ani ne o centimetrech. Trošku mě to mrzí.“

16:00
O nejhorší výsledek na jedné jamce se postaral Rakušan Rene Gruber. Ve čtvrtek bylo maximem osm ran Čechů Petra Gála a Petra Dědka, první je zapsal na pětiparu číslo 1, druhý na čtyřparu č. 4. Ve druhém kole je překonal nejprve Rus Andrej Pavlov na pětiparové devítce, kde hrál 9, pak ale Gruber nastřádal na čtyřce dokonce 11 úderů. S konečným skóre +23 figuruje na poslední 156. příčce leaderboardu.

14:40

Teprve něco málo přes rok je profesionálem Aleš Kořínek a také on zahrál mínusové číslo, navzdory double bogey ze čtyřparové čtyřky, kde po drivu v nehratelné pozici míče dropoval. K výkonu 71 (-1) si při jednom bogey pomohl čtyřmi birdie: „Já nejsem ten, co se rozklepe, ale včera jsem zažil takovou nervozitu jako nikdy. Když jsem vzal do rukou driver, měl jsem dřevěné ruce. Několik jamek jsem nebyl schopen švihnout. Možná to bylo i tím, že jsem šel ve flightu s Jackem Dohertym, kterého už mám dlouho rád a považuju ho za vzor. Dneska jsem si řekl, že takovou nervozitu už nechci zažít. Šel jsem si prostě zahrát a cítil jsem se v pohodě. Dokázal jsem si, že se mohu rovnat hráčům, které jsem vídal v televizi, že jsem schopen hrát na této úrovni. Turnaj byl pro mě obrovská zkušenost. Protože mám problémy chci dohrát sezonu na domácích turnajích, dát se dohromady a připravit se na další sezonu.“

14:00
Sérií pěti birdí mezi osmnáctou a čtvrtou jamkou se z úvodního rozpačitého výkonu dostal do popředí Stephen Gallacher. Poslední birdie přidal Skot na sedmičce, třetí jamce od konce, dotáhl to k zápisu 67 ran (-5) a zároveň na dělené třetí místo průběžného pořadí. Za svým konkurentem na místo v rydercupovém týmu Evropy a lídrem Jamiem Donaldsonem zaostává pouhé dva údery a víkendová část turnaje slibuje skvělé vyvrcholení jejich souboje.

13:15
Prvním Čechem, jenž se alespoň v jednom kole dostal pod par, je Stanislav Matuš. Kolo 70 (-2) se třemi bogey a pěti birdie jej uspokojilo jen zčásti: „Nevím, jestli mám litovat čtvrtka. Dnes jsem hrál podobně jako včera, kdy mi to nepatovalo. Moje hra byla jinak celkem vyrovnaná, spadl tam chip-in, putt z pozice mimo green na osmnáctce. Ale některé putty tam zase nespadly, objížděly jamku. Pět pod tam dneska určitě bylo. Zůstanu tady až do neděle, takové tréninkové podmínky by bylo škoda nevyužít. Půjdu se podívat na hřiště, podpořit další hráče.“

12:30
Čtvrteční lídr Jamie Donaldson zahrál 69 ran (-3) a udržel se ve vedení s bilancí -9. O ránu za Velšanem je Francouz Grégory Bourdy, jenž zahrál o dvě rány líp. Do top 10 se výkonem 65 (-7) katapultoval Angličan Tommy Fleetwood, zapsal osm birdie a jedno bogey.

10:40
Jako první vyrazil z domácích hráčů do hry Stanislav Matuš, a to z desátého odpaliště. Na druhé devítce, považované za těžší, hrál dvě birdie a dvě bogey, zůstává na průběžné bilanci +4.

8:00
Předpokládaný cut byl ustanoven na úrovni even par. Čeští golfisté by museli zahrát tři a více ran pod par hřiště, aby měli šanci na postup. Hranice cutu se může posunout.

Tee times zde

Odkazy: … Hřiště AlbatrossHřiště na satelitní mapěStránky Czech MastersFacebook Czech MastersCzechmasters. na Golf.czStránka turnaje na European TourStránky promotéra RelmostWebkamera na hřišti

.