obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Czech Masters 2017 – přijede i Kaymer

23.03.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
AD1_2965

Petr Dědek a Ben Cowen

Společnost Relmost představila na obvyklé jarní tiskové konferenci dvě významné novinky turnaje D+D Real Czech Masters 2017. V turnaji ze série European Tour, který se jako nejvýznamnější akce roku uskuteční na přelomu srpna a září, uvidí čeští diváci poprvé německého hráče Martina Kaymera. Promotér Petr Dědek oznámil účast dalších čtyř velkých hráčů: Jamie Donaldsona, Lee Westwooda, Darrena Clarke a Johna Dalyho.

Konference se účastnil představitel European Tour, ředitel mezinárodních vztahů Ben Cowen. Potvrdil druhou velikou novinu, že European prodloužila smlouvu s Relmosten až do roku 2023 a označil ho za zatím nejdelší kontrakt European Tour. To umožní promotérovi dlouhodobé smlouvy se sponzory, neboť stabilita akce zvyšuje jejich zájem. Od roku 2019 se Prize money turnaje zvýší zvýší nejméně o 100.000 eur.

D+D Real Czech Masters má výjimečnou pozici v kalendáři European Tour. Letos bude na Albatrossu začínat kvalifikační bodování Ryder Cupu a příští rok bude Czech Masters předposledním turnajem kvalifikačního cyklu. Je tedy jediným turnajem v kalendáři, ve kterém se bude o body do Ryder Cupu bojovat dvakrát.

Petr Dědek oznámil, že pro české hráče má deset účastnických karet. Dvě z nich jsou k dispozici České golfové federaci. O jednu budou čeští amatéři bojovat v kvalifikacích, druhou nejspíš obdrží vítěz Mezinárodního mistrovství. Případnou další  by si prezident ČGF Kodejš rád nechal jako divokou kartu. Loni startovali čtyři amatéři a Petr Dědek nevyloučil, že by se i letos počet karet pro české hráče mohl navýšit.

Stanislav Lisner z Albatrosu představil novou jamku č. 16, která je zcela přebudována. Ve všech ročních Czech Masters byla 16. jamka divácky nejsledovanější. Ben Cowen zároveň označil Albatross za jedno z nejlepších hřišť European Tour.

Vstup na všechny hrací dny budou mít bezplatný vstup ti návštěvníci, kteří se prokáží členskou kartou České golfové federace nebo kartou Raiffeisenbank nebo klíči od vozu Škoda (pro dva).

První oznámená cena za hole in one na 16. jamce bude vůz Škoda Kodiak.

Relmost informoval o spuštění nový stránek společnosti na adrese www.relmost.cz s podrobnými informacemi o hráčích turnajích.

V návštěvnické vesničce bude mnoho novinek. Raiffeisenban rozšíří green pro puttovací soutěž  o 100.000 Kč a před turnajem uspořádá akci v centru Prahy. Pohostinství vesničky bude obohaceno o food festival.

Škoda auto připraví ve vesničce Škoda Relax zónu a testovací jízdy s novými vozy. Loni se realizovalo 260 jízd.

.