Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

CZECH LADIES NA STARTU

24.03.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Amaře Zemplinerové, prezidentce nově vzniklé Czech ladies golf association (CLGA), jsme položili několik otázek na téma ženského golfu.

Jak vznikla myšlenka založit dámskou golfovou asociaci?

Určitě ne proto, že by se ženy cítily být odstrčené nebo že by ženský golf u nás neměl podporu. Žen hraje v ČR bezmála 5000 a zdá se přirozené, že když se o nějakou skupinu stará konkrétní organizace, je více možností, jak této skupině pomáhat, rozvíjet…

V čem je hlavní rozdíl mezi mužským a ženským vnímáním golfu?

Nebudu mluvit o kategorii nulových handicapů, protože tito hráči vnímají golf velmi podobně. U rekreačního si myslím, že pro ženy je důležitější pohoda ve flightu a možnost užít si hezký golfový den. Pro většinu mužů bude důležitější výsledek.

Cílem CLGA je prosazování zájmů ladies. Co to konkrétně znamená, jaké aktivity bude CLGA vyvíjet?

Pomoci vytvořit v klubech zázemí pro ženský golf, pomoci komunikovat mezi jednotlivými zástupkyněmi klubů, propojit klubové ženské turnaje s turnaji ostatních klubů, i mezinárodních.

Z celkového počtu golfistů registrovaných v České Republice tvoří ženy necelou jednu třetinu. Nemáte v plánu přivádět ke golfu více nových hráček?

Hodně mých aktivit přivádí ke golfu více hráčů. Tím, že jsem sama hrála od dětství, jsem ovlivnila desítky svých přátel. Již 8 let pořádá moje firma golfovou výstavu GOLF SHOW, která jistě představila golf lidem, kteří si ho zamilovali právě na výstavě. Pořádám již 7 let Dětskou golfovou tour a netroufám si říci, kolik dětí vzalo hůl do ruky právě proto, že se chtěly turnajů zúčastnit. Tak si tak říkám, že jsem s tím začala už dávno. Samozřejmě, že v duchu CLGA budu využívat dalších způsobů, jak přivést ke golfu ještě více žen.

Nejlepší světové golfistky se čím dál častěji objevují na mužských turnajích a hrají z mužských odpališť. Několik předních profesionálů (Singh, Norman) již vystoupilo tvrdě proti. Jak se na tento trend díváte vy osobně?

Není mi příjemné, když se ženy poměřují s muži ve sportech, které nejsou ženské, které jim mohou zdravotně ublížit (box, hokej…). Hrát hřiště z mužských odpališť nepřináší ženám žádné mimořádné vypětí, ani od nich nežádá mimořádný výkon. Je přirozené, že muži hrají delší rány, ženy mohou být lepší v přesnosti. Nemyslím si, že by se měly kategorie spojit, ale myšlenka zahrát si open turnaj s muži mi nevadí.
[Gallery not found]